شهرخبر

زمانبندی چهارمین فراخوان جذب مدرس درس انس با قرآن کریم اعلام شد

زمانبندی چهارمین فراخوان جذب مدرس درس انس با قرآن کریم در دانشگاه آزاد اسلامی از سوی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در این دانشگاه اعلام شد.

به گزارش ایکنا، اداره‌کل تبلیغ و امور دینی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی با توجه به آئین‌نامه شماره ۷۷/۷۷۲/ص مورخ ۱۴۰۰/۰۳/۰۱ به منظور تکمیل مدرسان مورد نیاز برای تدریس درس انس با قرآن کریم در واحد‌های دانشگاه آزاد اسلامی سراسر کشور، از بین افراد واجد شرایط از طریق آزمون کتبی و شفاهی، مدرسان مورد نیاز خود را جذب می‌کند.

برهمین اساس چهارمین فراخوان جذب مدرس انس با قرآن در تاریخ ۲۴ دی ۱۴۰۱ آغاز و آزمون کتبی آن در تاریخ ۱۸ بهمن ۱۴۰۱ برگزار شد. براساس اعلام دانشگاه آزاد اسلامی، در حال حاضر و با توجه به برگزاری آزمون، در حال بررسی شرایط قبول‌شدگان در آزمون کتبی این فراخوان است.

این فراخوان ویژه ویژه اعضای هیئت علمى (پیوسته یا وابسته) و دستیاران آموزشی است که مجوز تدریس از طرف نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری ندارند یا تاریخ اعتبار مجوزشان پایان یافته است. در این فراخوان تنها قبول‌شدگانی که واجد شرایط باشند، به آزمون شفاهی دعوت خواهند شد. شرط دعوت به آزمون شفاهی، کسب حداقل امتیاز ۷۰ از ۱۰۰ در آزمون کتبی است.

برهمین اساس جدول زمانبندی چهارمین فراخوان به این شرح است. شنبه ۶ آبان ۱۴۰۲ آغاز فراخوان و اطلاع‌رسانی نحوه ثبت‌نامِ متقاضیان و ۲۶ آبان آخرین مهلت ثبت‌نام اعلام شده است. یکشنبه ۲۸ آبان برگزاری آزمون کتبی و مجازی و در نهایت آذرماه ۱۴۰۲ فرایند آزمون شفاهی و صدور مجوز تدریس انجام خواهد شد.

طبق جدول زمان‌بندی استانی، جهت برگزاری آزمون شفاهی، با قبول‌شدگان تماس گرفته خواهد شد؛ براین اساس، قبول‌شدگان نیاز به انجام اقدام خاصی ندارند و تنها بایستی منتظر تماس از طرف نهاد استان مربوطه خود باشند.

بر اساس آیین‌نامه ۷۷/۷۷۲/ص مورخ ۱۴۰۰/۰۳/۰۱، درس انس با قرآن کریم یک درس یک واحدی است که باید در ۱۶ جلسه دو ساعته برگزار شود. همچنین بر اساس ابلاغ شماره ۲۵۴۲۸//ص مورخ ۱۴۰۱/۰۵/۰۳ مسئولیت برنامه‌ریزی، نظارت بر چگونگی ارائه درس از جهت رعایت ضوابط و نظم، ظرفیت کلاس، شیوه تدریس، ارزیابی مدرسان و ... بر عهده نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در واحد‌های دانشگاهی است و بر اساس نامه شماره ۹۵/۳۵۶۱۹/ص مورخ ۱۴۰۲/۰۶/۰۶، حداکثر ظرفیت کلاس باید ۳۵ نفر باشد.

علاقه‌مندان برای دریافت اطلاعات بیشتر می‌توانند به پایگاه اینترنتی اداره کل تبلیغ و امور دینی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی یا نشانی اینترنتی مراجعه کنند.

انتهای پیام