شهرخبر

یک سهمیه المپیک و تکرار اتفاق اسلو در بلگراد/ طلای سنگین وزن آزاد و فرنگی جهان در قبضه دلاوران ایرانی

بعد از امیرحسین زارع، امین میرزازاده هم مدال طلای ۱۳۰ کیلوگرم قهرمانی جهان را از آن خود کرد تا طلای سنگین‌وزن کشتی در قبضه ایرانی‌ها باشد.

- اخبار ورزشی -

به گزارش خبرگزاری تسنیم، امین میرزازاده با شکست رضا کایالپ در فینال 130 کیلوگرم کشتی فرنگی قهرمانی جهان، هم انتقام شکست سال گذشته‌اش در بلگراد را از این کشتی‌گیر گرفت و هم برای اولین بار قهرمان جهان شد.

میرزازاده علاوه بر طلا، تنها کشتی‌گیری بود که تا امروز سهمیه المپیکش را قطعی کرده است. در رقابت‌های چهار وزن اول که به 55، 77، 82 و 130 کیلوگرم اختصاص داشت، دو وزن المپیکی بود که محمدعلی گرایی از دور رقابت‌ها حذف شد.

 

در رقابت‌های سه وزن دوم کشتی فرنگی قهرمانی جهان هم دو وزن 60 و 97 کیلوگرم اوزان المپیکی بودند که هر دو نماینده ایران با شکست مقابل حریفان‌شان در نیمه‌نهایی، به مبارزه رده‌بندی رسیدند و در صورتی که فردا مدال برنز بگیرند مستقیما به سهمیه المپیک خواهند رسید و در صورت شکست، باید یک مبارزه با دیگر نفر پنجم وزن خود داشته باشند تا نفر پنجم حقیقی سهمیه المپیک بگیرد.

امین میرزازاده همچنین درحالی این مدال طلا را از آن خود کرد که امیرحسین زارع نیز چند شب قبل در سالن اشتارک آره‌نای بلگراد نشان طلای سنگین‌وزن کشتی آزاد جهان را از آن خود کرده بود.

به این ترتیب طلای سنگین‌وزن کشتی جهان را ایران در هر دو رشته گرفت درست مثل اتفاقی که سال 2021 در اسلو رخ داد و امیرحسین زارع و علی‌اکبر یوسفی هر دو نشان طلای سنگین‌وزن جهان را برای ایران به دست آوردند.

انتهای پیام/