شهرخبر

یاوه گویی نتانیاهو علیه ایران در مجمع عمومی سازمان ملل

یاوه گویی نتانیاهو علیه ایران در مجمع عمومی سازمان ملل

نخست وزیر رژیم صهیونیستی طی سخنانی در مجمع عمومی سازمان ملل به یاوه گویی علیه ایران پرداخت.

به گزارش مشرق به نقل از الجزیره، بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی طی سخنانی در مجمع عمومی سازمان ملل به یاوه گویی علیه ایران پرداخت.

وی مدعی شد: همه توانم را برای ممانعت از دست یابی ایران به سلاح هسته ای به کار خواهم بست. ما باید با شجاعت برای توقف بلندپروازی هسته ای ایران عمل کنیم. ایران به تهدید آبراههای بین المللی ادامه می دهد و برای گرفتن باج خارجی ها را گروگان می گیرد و به باج گیری هسته ای روی اورده است.

نخست وزیر رژیم صهیونیستی در ادامه ادعاهای واهی علیه ایران مطرح کرد و گفت: از هشت سال قبل کشورهای غربی وعده اعمال مجدد تحریم ها را علیه ایران دادند و هم اکنون توافق نقض می شود بدون اینکه تحریمی اعمال شود. باید تحریمهایی علیه ایران در راستای توقف بلندپروازی هسته ای آن وضع شود.

نتانیاهو در ادامه ادعا کرد: فلسطینیان باید از نفرت پراکنی علیه یهود دست بردارند تا صلح برقرار شود. محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان باید از توطئه شنیع علیه یهودیان دست بردارد. فلسطینیان باید حق برپایی کشوری برای یهودیان را بپذیرند. یهودی ستیزی در هرجایی اعم از دانشگاهها یا سالن های سازمان ملل باید مورد مخالفت قرار گیرد. صلح واقعی در سایه عدم ضدیت با یهودیان محقق خواهد شد.

وی درباره عادی سازی روابط با عربستان هم مدعی شد: ما با رهبری باید رئیس جمهور آمریکا امکان برقراری صلح با عربستان را داریم. حلقه صلح گسترش می یابد و به نظرم امکان مسیر واقعی به سمت صلح واقعی با همسایگان فلسطینی مان وجود دارد. صلح میان اسرائیل و عربستان خاورمیانه جدیدی را به وجود خواهد کرد. ما کریدور جدیدی از صلح و رفاه میان آسیا و اروپا با عبور از امارات و اردن بنا خواهیم کرد. کریدور میان هند و اروپا تحولی تاریخی برای ما است.

نخست وزیر رژیم صهیونیستی ادعا کرد: اسرائیل در سال 1948 جدا از پیرامون خود بود اما هم اکنون نقشه خاورمیانه برای ما کاملا تغییر خواهد کرد. از ثمرات توافقنامه آبراهام، برپای مراسم عروسی یهودیان در دبی و نیز امدن اماراتی ها به اسرائیل است. همه ما از دستاوردهای صلح با کشورهای عربی برخورداریم. حدود یک میلیون اسرائیلی از امارات دیدن کرده اند. واقعا ما با 4 توافق صلح با 4 کشور عربی دستاورد مهمی رقم زده ایم.