شهرخبر

وزیران خارجه ایران و جیبوتی دیدار کردند

وزیران خارجه ایران و جیبوتی دیدار کردند

وزیر امور خارجه در حاشیه اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد با محمود علی یوسف وزیر امور خارجه جیبوتی دیدار و گفت وگو کرد.

به گزارش مشرق، حسین امیرعبداللهیان در این دیدار که در فضایی بسیار دوستانه برگزار شد گفت: در روابط ایران و جیبوتی همواره در سالهای طولانی گذشته شاهد تحولات بسیار خوبی بودیم و موضوعات مختلفی را برای همکاری‌ها در اختیار داریم.

وی افزود: ایران از گسترش روابط با کشورهای مسلمان و برادر استقبال می کند و علاقه مند است که روابط دو کشور ایران و جیبوتی در مسیر طبیعی قرار گیرد.

امیرعبداللهیان ادامه داد: جیبوتی را کشور دوست و برادر ایران می دانیم و ایران برای گسترش روابط با جیبوتی بعنوان یک کشور مهم و مسلمان در شاخ آفریقا اهمیت قائل است و دست برادران خود را به گرمی می فشارد.

وی افزود: می‌توانیم روابط نیرومندی را پایه گذاری کنیم و در همه حوزه ها همکاری ها را گسترش دهیم.

وزیر امور خارجه با اشاره به توانمندی های جمهوری اسلامی ایران در حوزه علم و فناوری گفت: آماده ایم این توانمندیها را در اختیار جیبوتی قرار دهیم.

امیرعبداللهیان افزود: مایلم از طریق شما سلام دکتر رئیسی رئیس جمهور کشورم را به مقامات عالی جیبوتی ابلاغ کنم و از شما برای سفر به ایران در اولین فرصت دعوت می کنم.

وزیر خارجه جیبوتی نیز ضمن ابراز خرسندی از این دیدار گفت: با ایران در گذشته همواره روابط خوب و سازنده ای داشتیم و آمادگی کامل داریم که این روابط سازنده و حسنه بر مبنای ظرفیت‌های خوب دو کشور تقویت شود.

محمود علی یوسف همبستگی میان کشورهای اسلامی را مهم دانست و افزود: لازمست در شرایط حساس در کنار هم باشیم و جمهوری جیبوتی از برقراری روابط همه جانبه با ایران استقبال می کند.

وی افزود: همکاری های میان دو کشور همواره برقرار بوده و هنوز ادامه دارد و ما برای تقویت این روابط آمادگی داریم.

در این دیدار برخی موضوعات مورد علاقه در حوزه منطقه ای و مورد اهتمام کشورهای اسلامی از جمله مسئله فلسطین مورد تبادل نظر قرار گرفت و دو طرف حمایت خود را از ملت و قضیه فلسطین اعلام کردند.