شهرخبر

وزیر حج و اوقاف طالبان: روابط نیک ایران و افغانستان الگویی برای تعامل بین کشورهای اسلامی و منطقه است

وزیر حج و اوقاف دولت طالبان در دیدار با معاون سفارت ایران در کابل گفت روابط نیک ایران و افغانستان الگویی برای تعامل بین کشورهای اسلامی و منطقه است.

- اخبار بین الملل -

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، «نور محمد ثاقب» وزیر ارشاد، حج و اوقاف دولت طالبان در دیدار با «سید حسن مرتضوی» معاون سفارت جمهوری اسلامی ایران در کابل با اشاره به اشتراکات دینی افغانستان و ایران بر لزوم توسعه و تقویت روابط دو کشور تأکید کرد.

ثاقب افزود: خوشبختانه اکنون هماهنگی‌های خوبی در روابط دو کشور ایجاد شده است، ما و شما تلاش کنیم تا این روابط را بیشتر توسعه دهیم و جا دارد در زمینه‌های مختلف تجربیات خود را باهم شریک سازیم.

وزیر ارشاد طالبان ادامه داد: همه کشورهای اسلامی به خصوص کشورهای منطقه و همسایه در این برهه از زمان به اتحاد و برادری نیاز بیشتری دارند، و نمونه خوب آن روابط نیک بین افغانستان و ایران می‌باشد.

بر اساس اطلاعیه منتشر شده توسط وزارت ارشاد طالبان، مرتضوی نیز در این دیدار گفت: افغانستان و ایران هر دو کشور اسلامی هستند و با هم روابط تاریخی زیادی دارند، پس لازم است برای تقویت این روابط با یکدیگر همکاری بیشتر صورت گیرد.

وی افزود: جمهوری اسلامی ایران همواره در کنار ملت افغانستان ایستاده است و ایران محل امنی برای مخالفان افغانستان نیست.

معاون سفارت ایران در پایان این دیدار از وزیر ارشاد، حج و اوقاف دولت طالبان برای حضور در سی و هفتمین کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی در ایران دعوت به عمل آورد.

انتهای پیام/