شهرخبر
برچسب‌های مهم خبری:#ایران#آمریکا#خلیج فارس

واکنش ایران به بیانیه مشترک وزیران خارجه آمریکا و شورای همکاری خلیج فارس

اقتصادنیوز: سخنگوی وزارت امورخارجه: جمهوری اسلامی ایران هرگونه ادعایی بر این جزایر را دخالت در امور داخلی و قلمرو سرزمینی خود دانسته و آن را به شدت محکوم می‌کند.
 واکنش ایران به بیانیه مشترک وزیران خارجه آمریکا و شورای همکاری خلیج فارس

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، ناصر کنعانی روز پنجشنبه در واکنش به بیانیه مشترک وزیران خارجه آمریکا و شورای همکاری خلیج فارس پس از نشست در نیویورک، اظهار داشت: تکرار اتهامات و ادعاهای واهی در شرایط کنونی منطقه به هیچ وجه نمی‌تواند تامین کننده منافع دولت ها و مردم منطقه باشد و صرفا به سود بدخواهانی است که آرامش، توسعه اقتصادی، تمامیت ارضی و حاکمیت ملی کشورهای این منطقه را بر نمی تابند و همواره منافع نامشروع خود را در مداخله جویی، بی ثباتی و ناامنی منطقه جستجو کرده اند.

وی اظهار داشت: توانمندی‌های موشکی و پهپادی جمهوری اسلامی ایران در چارچوب دکترین نظامی‌ شفاف قرار دارد که مبتنی بر بازدارندگی و حفظ امنیت ملی بود و آنچه خطر واقعی محسوب می شود، ورود رژیم‌ صهیونیستی به عنوان منبع اصلی نا امنی و تهدید کشورهای اسلامی‌ به جغرافیای منطقه است.

سخنگوی وزارت امور خارجه با تاکید مجدد بر مواضع ثابت و اصولی کشورمان، جزایر سه گانه ایرانی ابوموسی، تنب بزرگ و تنب کوچک را جزء لاینفک و ابدی خاک جمهوری اسلامی ایران دانست و افزود: جمهوری اسلامی ایران هرگونه ادعایی بر این جزایر را دخالت در امور داخلی و قلمرو سرزمینی خود دانسته و آن را به شدت محکوم می‌کند.

کنعانی تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران بر اساس دیدگاه راهبردی و سیاست های اصولی خود همواره راهکار حل مشکلات منطقه را تعامل، همکاری و هم افزایی کشورهای منطقه به دور از مداخله طرف های فرامنطقه‌ای می داند.