شهرخبر

تیم‌های عربستانی باوجود داشتن ستاره‌های بزرگ نتوانستند لیگ قهرمانان را تسخیر کنند.

جام لیگ قهرمانان آسیا

به گزارش همشهری‌آنلاین پایان دور گروهی لیگ قهرمانان در غرب آسیا ماجراهای زیادی را برای پرستاره‌ترین دوره این بازی‌ها به‌وجود آورد. آنچه در این مرحله اتفاق افتاد، نشان داد لیگ قهرمانان قرار نیست الزاما در تسخیر اسم‌های بزرگ و تیم‌های عربستانی باشد. پس از این مرحله با قاطعیت می‌توان گفت که عربستانی‌ها به سادگی نمی‌توانند این تورنمنت را قلع و قمع کنند. این تورنمنت تماشایی، احتمالا شگفتی‌های بزرگی هم در خودش خواهد داشت.

تساوی با خوش‌شانسی

رئیس آسیا؛ این عبارتی بود که روی سکوهای الهلال قبل از مسابقه با نوبهار ازبکستان نوشته شد. رئیس آسیا اما با وجود داشتن چندین ستاره خارجی که باشگاه را ناچار به خارج کردن نام یاسین بونو و ساویچ از ترکیب کرده بود، به سختی توانست از این تیم مساوی بگیرد. الهلال تا ثانیه‌های پایانی عقب بود و به لطف وقت تلف شده ۱۴دقیقه‌ای، به بازی برگشت. نمایش نیمار هم در نخستین تجربه آسیایی رضایت‌بخش نبود و این بازیکن خوش‌شانس بود که از زمین مسابقه اخراج نشد. توقف الهلال روبه‌روی حریفی از ازبکستان که حتی بهترین تیم این کشور نیست، نشان می‌دهد لیگ قهرمانان این فصل آنقدرها هم قابل پیش‌بینی نخواهد بود.

غافلگیری به سبک قطری‌ها

جز عربستانی‌ها، تیم‌های قطری نیز در این مرحله، استثنایی ظاهر نشدند. السد در زمین خودش نتوانست شارجه را شکست بدهد. مقصر اصلی این تساوی هم بغداد بونجاح بود که یک ضربه پنالتی را به راحتی از دست داد. الدحیل هم به شکل غیرمنتظره‌ای در زمین استقلال تاجیکستان متوقف شد. هیچ‌کس انتظار نداشت تیم تاجیکی از تیم پرمهره قطری امتیاز بگیرد، اما این بازی ثابت کرد که در آسیا، شرایط آنطور که به‌نظر می‌رسد، نیست. جالب اینکه الدحیل در این بازی ۷۱درصد مالکیت توپ هم داشت، اما تحت‌تأثیر دفاع خوب حریف، حتی یک ضربه درون چارچوب هم ثبت نکرد!

تردیدهایی در مورد کریم

بین تیم‌های عربستانی، الاتحاد بهترین نتیجه ممکن را گرفت، اما نگرانی بزرگ در مورد این تیم، مصدومیت کریم بنزما بود؛ بازیکنی که به نخستین بازی آسیایی تیمش نرسید. جالب اینکه در جریان همین بازی حمدلله نیز مصدوم شد. با این وضعیت نگرانی‌های زیادی در مورد خط حمله الاتحاد شکل خواهد گرفت؛ چرا که این دو بازیکن، ۲ستاره کلیدی در خط حمله این تیم به‌شمار می‌روند. میزان مصدومیت این دو ستاره هنوز مشخص نشده و حضورشان در دیدار حساس بعدی با سپاهان در ورزشگاه نقش جهان هنوز معلوم نیست. در نتیجه باید منتظر اعلام زمان بازگشت این دو نفر به میادین بود.