شهرخبر

توقیف شناور حامل ۴ میلیارد تومان لوازم‌التحریر، پوشاک و کفش قاچاق در استان بوشهر

 

به گزارش صد آنلاین ، سرهنگ یدالله شرفی، با بیان اینکه قاچاقچیان کالا بر اساس موقعیت‌های مختلف اقدام به واردات کالا می‌کنند اظهار داشت: قاچاق کالا ضربات جبران‌ناپذیری به تولیدات داخلی و اقتصاد جامعه وارد می‌کند که در این راستا برخورد با قاچاق در اولویت برنامه مرزبانی استان بوشهر قرار دارد.

 

 

 

 


وی تحقق شعار امسال رونق تولید و مهار تورم را مورد تأکید قرار داد و تصریح کرد: استان بوشهر دارای طولانی‌ترین مرز دریایی با خلیج‌فارس است و نیروهای مرزبانی در تمام نوار ساحلی و مرز دریایی خلیج‌فارس حضور مستمر و فعال دارند و با هرگونه تخلف برخورد قاطع می‌شود.

فرمانده مرزبانی استان بوشهر از شناسایی شناور حامل کالاهای قاچاق در یکی از بنادر شمالی استان خبر داد و تصریح کرد: مرزبانان پایگاه گناوه موفق شدند با تشدید اقدامات کنترلی و رصد و اشراف اطلاعاتی یک فروند شناور حامل کالای قاچاق را در بندر ریگ متوقف کنند.

شرفی با بیان اینکه از این شناور اقلام و کالاهای مختلف کشف شد خاطرنشان کرد: از این شناور کالاهایی شامل 20 هزار عدد لوازم‌التحریر، انواع پوشاک، کفش، لوازم آرایشی و بهداشتی و دیگر کالاها کشف شد.

وی توقیف یک فروند شناور و دستگیری 2 نفر در این عملیات را مورد اشاره قرار داد و بیان کرد: براساس نظر کارشناسان، ارزش کالاهای قاچاق مکشوفه حدود 4 میلیارد تومان برآورد شده است.

4461/ب