شهرخبر

اگر پوستی صاف و شفاف و سالم می خواهید این راهکار شماست

اگر پوستی صاف و شفاف و سالم می خواهید این راهکار شماست

به گزارش صد آنلاین   یکی از ارگان‌های فعال بدن محسوب می‌شود که تغییرات محیطی و زمانی روی آن تاثیرگذار است علاوه بر آن تغییر هر فصل می‌تواند روی پوست بدن تاثیرگذار باشد.

 

 

در ایام تابستان پوست بدن به شدت با گرما و اشعه فرابنفش خورشید مواجه است که می‌تواند به تخریب ساختار پوست بیانجامد بنابراین استفاده از محصولات مختلف می‌تواند برای حفاظت از پوست کمک کننده باشد.

 

زمانی که شما زمانی را زیر نور خورشید می‌گذرانید استفاده از عوامل حفاظتی از پوست ضرورت بیشتری پیدا می‌کند که برخی محصولات پوستی می‌تواند کمک کننده باشد.

 

 

کرم‌های مرطوب کننده

در طول فصول گرم سال پوست چربی بیشتری تولید می‌کند که به عنوان مرطوب کننده طبیعی عمل می‌کند بنابراین اگر پوست شما شدیدا دچار خشکی است مرطوب کننده خود را تغییر دهید وترجیحا از یک ژل سازگار با پوست برای مرطوب کردن پوست بهره بگیرید.

 

 

آنتی اکسیدان‌ها

اضافه کردن آنتی اکسیدان‌ها به محصولات پوستی عامل حفاظتی از پوست را تقویت می‌کند محصولاتی که با آنتی اکسیدان‌ها هستند سلول‌های پوستی را در مواجهه با رادیکال‌های آزاد قرار می‌دهند عواملی مانند ویتامین C، ویتامین E و رزوراهرول به سلامت پوست کمک می‌کند.

 

 

محصولات  پوستی روشن کننده

قرار گرفتن در معرض خورشید موجب ایجاد لکه‌های پوستی می‌شود برای جلوگیری از آثار منفی این موضوع استفاده از کرم‌های روشن کننده موثر است البته این کرم‌ها یا سرم‌های آرایشی بهداشتی باید شامل موادی همچون ویتامین C، عضاره ریشه شیرین بیان، اسید آزالییک و اسید کوجیچی باشد.

 

 

محصولات حاوی مواد آرامش بخش

با افزایش دما پوست شما دچار التهاب می‌شود و اگر شما دچار آکنه یا التهابات پوستی هستید افزایش دما باعث افزایش این التهابات می‌شود استفاده از محصولات دارای ویژگی‌های ضد التهابی شامل عسل، آلوورا و نیاسین به بهبود التهابات پوستی کمک می‌کند.

 

 

ضرورت استفاده از محصولات پوستی در تابستان

همانطور که تغییر لباس در تابستان ضروری است استفاده از محصولات حفاظتی پوستی در ایام تابستان هم ضرورت دارد البته این محصولات باید کاملا استاندارد باشند.