شهرخبر

قیمت خودرو امروز 28 شهریور 1402/ بازار خودرو آرام گرفت + جدول

اقتصاد ۱۰۰- قیمت خودرو امروز 28 شهریور 1402 سرانجام پس از افزایش‌های چند روزه، آرام گرفته و در اکثر محصولات بازار، افت قیمت به طور محسوس دیده می‌شود.

قیمت خودرو امروز 28 شهریور 1402/ بازار خودرو آرام گرفت + جدول

قیمت خودرو امروز 28 شهریور 1402 توانست پس از افزایش‌های پیوسته در چند روز گذشته، سرانجام آرام بگیرد. افت قیمت، چه در محصولات داخلی و چه در محصولات مونتاژی کاملاً محسوس بوده و بازار، طبق پیش‌بینی روز گذشته عمل کرد. قیمت خودرو تحت تأثیر اخبار مربوط به افزایش قیمت درب کارخانه محصولات، چند روزی افزایشی بود؛ اما به دلیل ثباتی که نرخ ارز از خود نشان می‌دهد، قیمت‌ها نیز نتوانستند بیش از این افزایش یابند و با نبود تقاضا در بازار، سرانجام کاهشی شدند

قیمت خودروهای داخلی

کوییک S دنده دستی، هاچ‌بک اقتصادی سایپا محسوب می‌شود که تنها دو میلیون تومان ارزان‌تر از روز گذشته و با قیمت 343 میلیون تومانی خرید و فروش می‌شود.

شاهین G از سدان‌های لوکس شرکت سایپا بوده که با افت 8 میلیون تومانی نسبت به روز گذشته به نرخ 592 میلیون تومان رسیده و یکی از خودروهای ایرانی با بیشترین مقدار کاهش قیمت محسوب می‌شود.

پژو 207i دنده‌ای که از هاچ‎‌بک‌های تولیدی ایران خودرو به‌شمار می‌رود، 6 میلیون تومان کاهش قیمت دارد و به قیمت 615 میلیون تومان خرید و فروش رسیده است.

پژو پارس LX TU5 که از سدان‌های بازار محبوب بازار است، رکورددار بیشترین افت قیمت میان داخلی‌های بازار به‌شمار می‌رود. این خودرو با 10 میلیون تومان افت قیمت، با نرخ 626 میلیون تومانی معامله می‌شود.

قیمت خودرو داخلی

قیمت خودروهای مونتاژی

بازار خودروهای مونتاژی نیز دچار افت قیمت هست.

جک J4 کرمان موتور که از سدان‌های اقتصادی کرمان موتور به شمار می‌شود، رکورددار افت قیمت در بازار مونتاژی‌های بازار است. این خودرو با کاهش 10 میلیون تومانی به قیمت 730 میلیون تومان رسید.

هایما S5 اتوماتیک 6 سرعته یکی از کراس‌اوورهای مونتاژی ایران خودرو بوده که با 15 میلیون تومان کاهش، به نرخ یک میلیارد و 220 میلیون تومان خرید و فروش می‌شود

جک S5 نیوفیس از کراس‌اوورهای محبوب بازار بوده که با افت 15 میلیون تومانی، به نرخ یک میلیارد و 360 میلیون تومان رسید.

فیدلیتی پرایم نیو 5 نفره جزو معدود خودروهای بازار محسوب می‌شود که نسبت به روز گذشته گران‌تر شد. این خودرو از آغاز امروز، 10 میلیون تومان بالاتر و با قیمت یک میلیارد و 550 میلیون تومان معامله می‌شود.

قیمت خودرو خارجی

پیش‌بینی قیمت خودرو در روزهای آینده

طبق پیش‌بینی روز گذشته، هیجان حاصل از تغییر قیمت درب کارخانه چند خودروی داخلی سرانجام پس از چند روز فروکش کرد و قیمت خودرو دوباره کاهشی شد. بنابراین احتمالاً روز آینده نیز روند قیمت‌ها، ثابت یا کاهشی باشد.