به گزارش اکوایران؛ اخبار سیاسی عمده دلیلی است که فعالان بازار خودرو کاهش قیمت در بازار را به آن نسبت می‌دهند. امروز و پس از آزاد شدن منابع مالی بلوکه شده ایران و مبادله زندانیان میان ایران و آمریکا شاهد کاهشی شدن بازارهای سرمایه‌ای و در نهایت قیمت خودور در بازار بودیم، با این شرایط فعالان بازار معتقدند انتظار چند هفته‌ای بالاخره جواب داد و بازار روند کاهشی به خود گرفت.  

اما فعالان بازار خودرو به دوام این کاهش چندان خوش‌بین نیستند و معتقدند که کاهش قیمت خودرو با توجه به اخبار سیاسی امروز صورت گرفته است، اما نمی‌توان به تداوم این روند چندان امیدوار بود؛ چرا که در حال حاضر بازار خودرو بیش از همه چشم انتظار ورود خودروهای واردتی است و تا زمانی که این خودروها به بازار نرسند نمی‌توان به این عوامل کاهشی چندان دل بست.

 براساس ارزیابی بازار امروز «207 پاناروما اتومات» در بازار افتی 18 میلیونی داشت و «هایما S5 پلاس» هم با افت 15 میلیونی در بازار قیمت‌گذاری شد.

قیمت محصولات ایران خودرو

در میان محصولات ایران خودرو امروز قیمت خودروهای «207 پاناروما اتومات»، «هایما S5 پلاس»، «سمند سورن پلاس»، «رانا پلاس»، «دنا پلاس» و «دنا پلاس توربو اتومات» مورد ارزیابی قرار گرفت.

رصد بازار خودرو نشان دهنده آن است «سمند سورن پلاس» در بازار امروز بدون تغییر 585 میلیون تومان قیمت خورد، از سوی دیگر «هایما S5 پلاس» هم در بازار امروز یک میلیارد و 220 میلیون تومان قیمت خورد و افتی 15میلیونی را تجربه کرد. ارزیابی بازار نشان می‌دهد «رانا پلاس» هم در بازار امروز افت 5 میلیونی داشت و 510  میلیون تومان قیمت خورد.

براساس ارزیابی‌ها «دناپلاس» هم امروز بدون تغییر 640 میلیون تومان قیمت خورد،‌روندی که «دنا پلاس توربو اتومات» خلاف آن را تجربه کرد این خودرو امروز با افتی 8 میلیونی راهی بازار شد و 812 میلیون تومان قیمت خورد. بررسی‌‌ها نشان می‌دهد امروز پژو «207 پاناراما اتومات» هم امروز افتی 18 میلیونی داشت 787 میلیون تومان  قیمت خورد این خودرو هفته گذشته وارد کانال 800 میلیونی شد و امروز مجدد تغییر کانال داد.   

ایران اکو 27