شهرخبر

نسخه پیشنهادی برای شکست دیوید تیلور توسط کشتی گیران ایرانی

نسخه پیشنهادی برای شکست دیوید تیلور توسط کشتی گیران ایرانی

باخت حسن یزدانی برابر حریف آمریکایی یک طرف و شمردن تعداد بردها مقابل کشتی گیر ایرانی از سوی دیوید تیلور پس از پایان مسابقه و کُری خوانی آن از طرف دیگر حسابی روی اعصاب ایرانی‌ها رژه رفت. تیلور آمریکایی به این نیز بسنده نکرد و پس از پایان کشتی در میکسدزون نیز مصاحبه کرد و خودش را بهترین کشتی گیر تاریخ خواند!

پس از پایان این مسابقه برای خیلی‌ها این پرسش پیش آمد که بالاخره تا چه زمانی قرار است حسن یزدانی و نماینده کشتی ایران به دیوید تیلور ببازد و حرص بخوریم؟ یکی از نسخه‌های پیشنهادی برای شکستن طلسم این کشتی گیر آمریکایی، می‌تواند قراردادن کامران قاسم پور برابر دیوید تیلورباشد! قاسم پور یک کشتی گیر ۸۶ کیلویی بود که چند سال پشت سر حسن یزدانی ماند و نتوانست به حق خودش در این وزن برسد. بر همین اساس بالاجبار به یک وزن بالاتر رفت و به رغم کمی سبکی وزن توانست در ۲ سال پی درپی مدال طلای وزن ۹۲ کیلوگرم قهرمانی جهان را کسب کند. با این وجود این قهرمان خوش استیل و زیرگیر جویباری به دلیل مصدومیت مسابقات جهانی ۲۰۲۳ بلگراد را از دست داد. این درحالی است که مدت‌هاست گفته می‌شود با توجه به اینکه ۹۲ کیلوگرم وزن المپیکی نیست بنابراین کامران قاسم پور باید به وزن ۹۷ کیلوگرم برود.

تصمیم غیرمنتظره کادرفنی تیم ملی در استفاده از کامران قاسمپور در وزن ۹۷ کیلوگرم، باعث شد چهره شماره یک کشتی آزاد ایران برای نخستین بار در یک رویداد خارجی تن به شکست بدهد. تیم ملی کشتی آزاد ایران در دیدار نهایی جام جهانی ۲۰۲۲ برابر آمریکا با نتیجه ۶ بر ۴ شکست خورد و از رسیدن به عنوان قهرمانی بازماند. یکی از نکات عجیب دیدار این دیدار، مبارزه کامران قاسمپور آزادکار وزن ۹۲ کیلوگرم ایران و دارنده ۲ مدال طلای جهان، در مبارزه وزن ۹۷ کیلوگرم برابر کایل اسنایدر چهره مطرح و عنوان دار کشتی جهان و المپیک بود؛ تصمیمی ناگهانی از سوی سرمربی تیم ملی که با شکست ۵ بر صفر قاسمپور همراه بود.

با توجه به قد و قواره کامران قاسم پور بسیاری از کارشناسان کشتی او را کشتی گیر مناسبی برای وزن ۹۷ کیلوگرم نمی‌دانند اما او هنوز هم می‌تواند به وزن ۸۶ کیلوگرم برگردد. سبک کشتی قاسم پور به گونه ای است که می‌تواند بهتر از حسن یزدانی برابر دیوید تیلور کشتی بگیرد.