شهرخبر

ثبت 4 درخت کهنسال بردسکن در فهرست آثار ملی طبیعی

به گزارش صد آنلاین ، حمیدرضا اقبالی  اظهار کرد:  با کمک اداره میراث‌فرهنگی و صنایع‌دستی بردسکن ۴ درخت کهن‌سال بردسکن در آثار ملی طبیعی کشور به ثبت رسیده است.

 

 


وی با بیان اینکه شهرستان بردسکن با داشتن درختان باسابقه در روستاهای این منطقه با پیگیری از میراث‌فرهنگی شهرستان جزء آثار طبیعی کشور به ثبت رسیده است و دارای شناسنامه و نام ونشان در شهرستان  شدند  افزود: ۱۶۰ هزار هکتار از عرصه‌های شهرستان بردسکن بیابان است و این شهر یکی از کانون‌های بحرانی فرسایش بادی استان خراسان رضوی نام‌گرفته است.

وی در معرفی  درختان کهن‌سال این شهرستان اظهار داشت: این درختان  شامل یک اصله درخت  با نام سرو نوش  در روستای هدک با ۷۰۰ تا ۷۷۰ سال،  چنار کهن‌سال روستای هدک با سن ۲۹۰ تا ۳۴۰ سال و دو درخت چنار کهنسال با قدمت ۲۵۰ تا ۳۰۰ سال واقع در روستای بیجورد  که یکی از روستاهای کوهپایه‌ای بردسکن در منطقه خوش و آب‌وهوای شهرستان است، قرار دارد.

وی ادامه داد: این درختان کهن‌سال با شرایط آب‌وهوایی سازگار بوده و سرسبز هستند و در حال حاضر مکانی برای  دیدن و استفاده از سایه  آ نها برای مسافران وگردشگران ونیز اهالی محل می باشد.