شهرخبر

شرکت‌های ایتالیایی خواستار بازگشت به روسیه هستند

شرکت‌های ایتالیایی خواستار بازگشت به روسیه هستند

رئیس انجمن کارآفرینان ایتالیایی در روسیه طی اظهاراتی تأکید کرد که تعدادی از شرکت‌های ایتالیایی که به دلیل تحریم‌های غرب مجبور به ترک بازار روسیه شده‌اند، مایل به بازگشت هستند.

- اخبار اقتصادی -

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از راشاتودی، ویتوریو تورمبینی، رئیس انجمن کارآفرینان ایتالیایی در روسیه روز پنجشنبه طی اظهاراتی تأکید کرد که تعدادی از شرکت‌های ایتالیایی که به دلیل تحریم‌های غرب مجبور به ترک بازار روسیه شده‌اند، مایل به بازگشت هستند.

تورمبینی به خبرگزاری ایزوستیا گفت که صادرات ایتالیا به روسیه از فوریه 2022، زمانی که ایالات متحده، اتحادیه اروپا و متحدان آنها چندین دور تحریم‌ها را علیه مسکو به دلیل جنگ اوکراین اعمال کردند، حدود 35 درصد کاهش یافته است.

وی در ادامه افزود: من بارها گفته‌ام که بازار روسیه برای شرکت‌های ایتالیایی بسیار مهم است و این امر تنها فقط برای آنها صادق نیست. سرمایه گذاری در روسیه را "نمی توان به باد فنا سپرد".

رئیس انجمن کارآفرینان ایتالیایی در روسیه تصریح کرد که 10 شرکت که عمدتاً در بخش نفت و گاز فعالیت می‌کردند، پس از آغاز عملیات نظامی روسیه در اوکراین، فعالیت خود را در روسیه به حالت تعلیق درآورده‌اند.

تورمبینی گفت: علاوه بر این، شرکت دولتی اِنِل که در زمینه تولید برق فعالیت می‌کند و همچنین شرکت لئوناردو که در بخش دفاعی کار می‌کند، به قیمت بسیار پایین فروخته شد. وی تأکید کرد که این اقدامات "غیرقابل برگشت" هستند.

این مقام تجاری ایتالیا توضیح داد که تقریباً تمام شرکت‌های این کشور که بازار روسیه را ترک کرده‌اند تمایل خود را برای بازگشت ابراز کرده‌اند.

وی افزود: به ویژه شرکت‌های مِر تکنیمونت Maire Tecnimont و سایپم Saipem که قبلاً در بخش انرژی کار می‌کردند و قراردادهایی به ارزش میلیاردها یورو داشتند. من فکر نمی کنم که سهامداران این شرکت‌ها تمایلی به بازگشت نداشته باشند.

رئیس انجمن کارآفرینان ایتالیایی در روسیه اکتبر گذشته نیز تاکید کرده بود که غول‌های ایتالیایی مانند پیرلی، باریلا و فررو تصمیم گرفته‌اند به فعالیت در روسیه ادامه دهند.

پیش از این در سال جاری میلادی، تورمبینی گفته بود که 110 شرکت از ایتالیا همچنان در این کشور تحریم‌شده ظرفیت تولید دارند، در حالی که 150 عضو این انجمن حضور خود را در روسیه حفظ کرده‌اند.

انتهای پیام/