شهرخبر

ضربه‌ای جدید به رژیم صهیونیستی؛ تعداد یهودیان در سرزمین اشغالی کاهش یافته است

به اعتراف رسانه‌های صهیونیستی، میانگین جمعیت یهودیان در فلسطین اشغالی در مقایسه با رشد جمعیت فلسطینیان کاهش محسوسی را نشان می‌دهد.

- اخبار بین الملل -

به گزارش گروه عبری خبرگزاری تسنیم، پایگاه اطلاع رسانی روزنامه ماکروریشیون در گزارشی در این رابطه نوشت، براساس آمار منتشر شده در آستانه سال نوی یهودی، نسبت یهودیان به جمعیت کل (رژیم صهیونیستی) در مقایسه با سال گذشته یک سوم درصد کاهش یافته است.

به اعتراف این رسانه عبری زبان در حالی که از زمان تاسیس اسرائیل تاکید شده است که بدون اکثریت یهودی خبری از دولت یهودی نخواهد بود، اما شاهد کاهش و ریزش این نسبت هستیم.

در گزارش تاکید شده است، بار دیگر شاهد کاهش نسبت یهودیان در اسرائیل هسیتم و براساس تحلیل آمارهای مرکز سیاست گذاری مهاجرت که در آستانه سال نوی یهودی صورت گرفته، مشخص شد بازهم این نسبت طی یک سال گذشته شاهد پس رفت بوده است و یک سوم درصد کاهش را نشان می‌دهد.

این سراشیبی چند سالی است که آغاز شده است و داده‌های سال‌های گذشته نشان می‌دهند که جمعیت یهودی در (فلسطین اشغالی) به 73.3 درصد رسیده است در حالی که برای اولین بار در سال 2021 این رقم به کمتر از 74 درصد رسیده بود.

به اعتراف این رسانه عبری زبان، طی 3 دهه گذشته جمعیت یهودی 10 درصد کاهش یافته است و تقریبا هر سه سال 1 درصد نیز کمتر می‌شود، این در حالی است که اسرائیل تمام تلاش خود را برای افزایش جمعیت یهودیان از طریق جذب مهاجر انجام می‌دهد و 70 هزار مهاجر سال گذشته اسکان داده شده‌اند.

یک کارشناس صهیونیست هم به اشاره به شرایط برخی از کشورهای همسایه ادعا کرد، یهودیان نمی‌خواهند به یک اقلیت حاکم در اسرائیل مبدل شوند.

انتهای پیام/