شهرخبر

«وست»: حملات داعش در افغانستان کاهش یافته است

نماینده ویژه آمریکا در امور افغانستگان تاکید کرد در در پی مبارزه طالبان، حملات داعش در افغانستان کاهش یافته است.

- اخبار بین الملل -

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، «توماس وست» نماینده ویژه آمریکا در امور افغانستان در اندیشکده «استیمسون» گفت مبارزه حکومت طالبان با گروه تروریستی داعش در افغانستام موثر بوده است.

وی افزود حملات داعش در افغانستان کاهش قابل ملاحظه‌ای داشته است و از آغاز سال جاری میلادی تاکنون هشت فرمانده این گروه تروریستی کشته شده‌اند.

توماس وست گفت: «حکومت سرپرست حملات شان را به‌گونه‌ تهاجمی بر داعش در افغانستان انجام می‌دهد که این حملات به‌طور قابل توجهی توانایی‌های شاخه خراسان داعش را کاهش داده و تلاش‌های امارت اسلامی برای کاهش فعالیت و توانایی‌های این گروه، موفق و موثر بوده است».

رسانه‌های آمریکایی از جمله «سی.ان.ان» هفته گذشته نیز به نقل از برخی مقامات این کشور گزارش دادند القاعده و داعش در افغانستان تضعیف شده‌اند و تحت فشار قرار دارند.

بر اساس این گزارش، داده‌های اطلاعاتی نشان می‌دهد داعش توسط حکومت کنونی افغانستان تحت فشار فزاینده‌ای قرار گرفته و بسیاری از سران آن در ماه‌های اخیر از افغانستان گریخته‌اند.

این مقامات آمریکایی گفته بودند: «اعضای داعش خوراسان که در زمینه مسائل رسانه‌ای و جذب نیرو برای عملیات‌های خارجی فعال هستند، در حال انتقال به کشورهای همسایه‌اند تا بتوانند از عملیات‌های طالبان در امان باشند».

انتهای پیام/