شهرخبر

تدارک تلویزیون برای روزهای پایانی صفر

تدارک تلویزیون برای روزهای پایانی صفر

شبکه‌های تلویزیونی برنامه‌های ویژه‌ای متناسب با ایام رحلت پیامبر اکرم(ص)، شهادت امام حسن مجتبی(ع) و امام رضا(ع) تدارک دیده و پخش می‌کنند.

- اخبار فرهنگی -

به گزارش خبرگزاری تسنیم، شبکه‌های تلویزیونی به منظور ایجاد فضایی معنوی و عرفانی برای مخاطبان با پخش ویژه برنامه‌ها، سخنرانی‌های مذهبی، ارتباط زنده با اماکن مقدس، میزبان عزاداران و سوگواران اهل‌بیت می‌شود.

دبیرخانه شورای معارف سیما، فهرست ویژه برنامه‌های شبکه های سیما را در روزهای پایانی ماه صفر مصادف با ایام رحلت پیامبر اکرم(ص) و شهادت امام حسن مجتبی(ع) و امام رضا(ع) اعلام کرد.

جزئیات برنامه‌ها را به همراه زمان پخش در ادامه ببینید:

توحید خانه شبکه یک

برنامه «توحید خانه» از روز پنج شنبه 23 شهریور ماه به مدت سه شب از حرم مطهر حضرت امام رضا(ع) پخش خواهد شد.

این برنامه در روز پنج شنبه ساعت 10:30 و 20، جمعه ساعت 20 و شنبه ساعت 10:30 صبح و 17:30 با اجرای مجید یراق‌بافان بر روی آنتن خواهد رفت.

همچنین پخش زنده و مستقیم دعای پرفیض ندبه از حرم مطهر امام رضا(ع) در روز جمعه 24 شهریور ساعت 5 صبح از دیگر برنامه های این شبکه در این ایام خواهد بود.

نشان ارادت شبکه دو

فصل چهارم برنامه «علامت» با عنوان «احوال یک نهضت!» به تهیه‌کنندگی سیدمجید اکرمی و کارگردانی مصطفی ملوان، از سه‌شنبه 21 شهریور طی چهار قسمت ساعت 22 پخش می‌شود.

دو قسمت ابتدایی این برنامه، با عنوان «نهضتی که نظام شد!» به بررسی تقابل نظام و نهضت در زمان پیامبر(ص) از منظر اقتصادی و سیاسی خواهد پرداخت. قسمت سوم این برنامه با عنوان «نظامی که به نهضت برگشت!» به بررسی تقابل نظام و نهضت در زمان امام حسن مجتبی(ع) می‌پردازد.

برنامه «نشان ارادت» به تهیه‌کنندگی پویان هدایتی نیز در این ایام هر روز ساعت 17:10 از این شبکه پخش خواهد شد.

پخش سخنرانی‌های ایراد شده در حرم مطهر رضوی از دیگر برنامه‌هایی است که در این ایام هر روز ساعت 06:30 صبح درنظر گرفته شده است.

سمت خدا و مخاطب خاص در شبکه سه

برنامه «سمت خدا» به تهیه‌کنندگی عبدالمجید رکنی در روز 25 شهریور به طور زنده و مستقیم از آستان قدس رضوی پخش خواهد شد.

همچنین پخش زنده برنامه سحرگاهی «ضیافت دوست» به تهیه‌کنندگی حسن محمدیان ساعت 3 بامداد از حرم مطهر امام رضا(ع) ادامه خواهد داشت.

برنامه «مخاطب خاص» نیز به تهیه‌کنندگی هادی آشتیانی و با اجرای رسالت بوذری از شب رحلت پیامبر اکرم(ص) تا شب شهادت امام رضا(ع) به مدت سه شب روانه آنتن خواهد شد. این برنامه در روزهای چهارشنبه و پنج شنبه ساعت 23 و در روز جمعه ساعت 19 پخش خواهد شد.

سدره و همسفر من در شبکه پنج

ویژه‌ برنامه «سفرنامه تا نیایش» در شب های پایانی ماه صفر (روزهای چهارشنبه، پنج شنبه و جمعه) مصادف با ایام رحلت نبی اکرم(ص) و شهادت امام حسن مجتبی(ع) و شهادت امام رضا(ع) به مدت سه شب از خیابان‌های اطراف حرم مطهر رضوی به عنوان موکب رسانه‌ای شبکه پنج روانه آنتن می‌شود. این برنامه با حضور حجت‌الاسلام داوودی‌نژاد هرشب به روایت داستانی از میهمانان این برنامه می‌پردازد.

«سفرنامه تا نیایش » هر شب ساعت 21 به صورت زنده  با تهیه‌کنندگی میثم ریاحی پخش می‌شود.

همچنین برنامه مستند «همسفر من» در سه قسمت 20 دقیقه‌ای از روز 22 شهریور تا روز 25 شهریور مصادف با شهادت امام رضا(ع) ساعت 23 ازحضور دختران فعال مجازی برای پخش درنظر گرفته شده است.

برنامه «سدره» به تهیه‌کنندگی و اجرای مهیار عبدالهی نیز در این ایام هر شب ساعت 24 به طور زنده و مستقیم از حرم مطهر رضوی پخش خواهد شد.

رواق در شبکه جام‌جم

برنامه ترکیبی «رواق» به تهیه‌کنندگی سید افضل میرلوحی از روز چهارشنبه تا شنبه به صورت زنده و مستقیم هر روز ساعت 15 تا 16:30 به وقت تهران از حرم مطهر رضوی به روی آنتن خواهد رفت.

سر سفره خدا در شبکه کودک

مجریان و عوامل برنامه «سر سفره خدا» در این ایام در روزهای 22 تا 25 شهریور در حرم مطهر حضرت علی بن موسی الرضا(ع) حاضر خواهند بود و این برنامه هر روز ساعت 17 به مدت 55 دقیقه از این آستان مقدس در در سه قسمت به صورت زنده و مستقیم پخش خواهد شد.

نورا در شبکه امید

ویژه برنامه «نورا» از روز چهارشنبه تا جمعه در سه قسمت 60 دقیقه‌ای هر روز ساعت 19 با اجرای رامتین چیت‌سازان و کارشناسی حجت‌الاسلام صادقی به طور زنده و مستقیم از آستان قدس رضوی پخش خواهد شد.

شبکه افق

به مناسبت ایام شهادت پیامبر اکرم، امام حسن مجتبی و امام رضا علیهم‌السلام، ویژه برنامه «تکیه» در 6 قسمت از 21 تا 25 شهریور هر شب حوالی ساعت 24 بامداد و روزهای شهادت ساعت 10:30 صبح به طور زنده از آستان قدس رضوی با اجرای سید علیرضا قوامی و با حضور کارشناسان معارفی، شاعران و مداحان اهل‌بیت علیهم‌السلام با موضوع مباحث معرفتی و تبیینی روی آنتن می‌رود.

شبکه قرآن و معارف سیما

پخش تلاوت‌های مجلسی با حضور قاریان مطرح و ممتاز بین‌المللی از دارالقرآن حرم مطهر رضوی هر روز ساعت 17 از برنامه‌های این شبکه در این ایام خواهد بود.

برنامه «امام جان» به تهیه‌کنندگی سیدمحمد صفدری هر روز در دو بخش صبحگاهی با اجرای محبوبه عزیزی در ساعت 9 تا 10 صبح و در بخش شامگاهی با اجرای سیدوحید مرتضوی در ساعت 23:15 الی 24 روانه آنتن خواهد شد.

سری جدید برنامه «منم بچه مسلمان» که در هفت قسمت در رواق کودک آستان قدس رضوی برای پخش در این ایام تهیه و تولید شده است از 19 الی 25 شهریور هر روز ساعت 16 از شبکه قرآن و معارف سیما پخش خواهد شد.

همچنین در روز پنجشنبه 23 شهریور مصادف با رحلت نبی مکرم اسلام(ص) و شهادت امام حسن مجتبی(ع) دعای پرفیض کمیل به طور زنده و مستقیم ساعت 20:30 دقیقه پخش خواهد شد.

پوشش زنده ویژه برنامه‌های دهه پایانی صفر آستان قدس رضوی هر شب ساعت 18:50 الی 21 از دیگر برنامه‌های این شبکه است.

یا شافی در شبکه سلامت

ویژه برنامه «یا شافی» با محوریت زیارت از راه دور بیماران و کادر درمان  از حرم مطهر رضوی(ع)، در روزهای جمعه و شنبه 24 و 25 شهریورماه روی آنتن شبکه سلامت می‌رود.

این برنامه به تهیه‌کنندگی علی صادقی و اجرای زهرا رضائیان در شب و روز شهادت هشتمین اختر تابناک امامت و ولایت، ساعت 21 به مدت 50 دقیقه از شبکه سلامت سیما پخش خواهد شد.

رسم اهل ادب در شبکه آموزش

این شبکه با تدارک برنامه «رسم اهل ادب»، بیش از 70 مداح پیشکسوت را برای نخستین بار در یک برنامه تلویزیونی گردهم آورده تا تصویری دیدنی از رسم اصیل و ‌تماشایی «دورخوانی» و «بزمی خوانی» را برای بینندگان خلق کند. در این برنامه در کنار مراسم اصیل‌خوانی بیش از 130 قطعه سخنرانی و مداحی از دهه 40 تا 70 برای نخستین‌بار پخش می‌شود.

«رسم اهل ادب» تا آخر ماه صفر هر شب ساعت 21:00 از شبکه آموزش سیما پخش می‌شود.

انتهای پیام/