شهرخبر

پیام «جبلی» در پاسداشت حجت‌الاسلام طباطبایی نماینده امام و رهبری در لبنان

پیام «جبلی» در پاسداشت حجت‌الاسلام طباطبایی نماینده امام و رهبری در لبنان

پیمان جبلی رئیس رسانه ملی به مناسبت پاسداشت حجت الاسلام سیدعیسی طباطبایی نماینده امام و رهبری در لبنان پیامی صادر کرد.

- اخبار فرهنگی -

به گزارش خبرگزاری تسنیم، متن پیام پیمان جبلی رئیس صدا و سیما به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم 

سخن گفتن پیرامون انسانی مخلص و مومن مانند حجت‌الاسلام حاج  سید عیسی طباطبایی دشوار و سنگین است. ایشان به معنای واقعی کلمه، ترجمانی از کلمه اخلاص است و چونان سدی محکم و دیواری قابل اتکا نقشی بنیادین در جریان مقاومت لبنان و فلسطین دارد.

حجت‌الاسلام طباطبایی خود را مخلصانه وقف اسلام، امام و ولایت کرده و در طول حدود نیم قرن فعالیت های گوناگون علمی، فرهنگی، اجتماعی و مبارزاتی چونان ستاره ای می درخشد و برگ زرین تاریخ روستای زرین آباد دامغان به شمار می‌آید.

ایشان در طول سالها خدمت در لبنان بارها مورد تجلیل و تفقد امام خمینی (رضوان الله تعالی علیه) و مقام معظم رهبری (مدظله العالی) قرار گرفت و چه افتخاری از این تاییدات مکرر بالاتر است. حجت الاسلام طباطبایی نقشی محوری در جریان مقاومت در برابر نظام سلطه و خاصه صهیونیست‌ها داشته و دارد و توانسته در این سالیان پرفراز و نشیب در سرزمین مهم و حیاتی لبنان، جایگاهی رفیع و لنگرگاهی آرام برای مبارزان و رزمندگان جبهه اسلام داشته باشد.

ایشان ارتباطات گسترده و متنوعی با تجمعات اسلامی لبنانی، فلسطینی و سوری دارد و اشراف‌شان بر مسائل منطقه ای کامل و مرجع مهمی برای مراجعات است.

خداوند وجود شریف جناب حجت‌الاسلام آقای حاج عیسی طباطبایی را در ظل عنایات حضرت باریتعالی محفوظ بدارد. جا دارد از برگزارکنندگان این اجلاسیه ارزشمند و ارجمند بابت حسن سلیقه و برگزاری بزرگداشت مقام شامخ حجت‌الاسلام سید عیسی طباطبایی قدردانی نمایم. 

انتهای پیام/