شهرخبر
چهارشنبه ۲۲ شهریور ۱۴۰۲ - ۱۰:۱۵

ملی پوش ایران می‌گوید: من به خاطر اسالیوان اسنوکر بازی می‌کنم، اگر او در اسنوکر نباشد، چه کسی اسنوکر را تماشا کند؟

حسین وفایی

به گزارش همشهری آنلاین در جریان مسابقات مسترز شانگهای، حسین وفایی ملی‌پوش اسنوکر ایران در دومین بازی خود به مصاف مارک سلبی رفت و با نتیجه نزدیک ۶ بر ۵ شکست خورد. وفایی با شکست مقابل سلبی از صعود به دور بعدی این مسابقات بازماند.

رونی اُسالیوان ستاره اسنوکر جهان دیگر بازیکنی است که در این مسابقات حضور دارد. پس از پیروزی وفایی در بازی اول، ملی پوش اسنوکر ایران صحبت‌هایی را انجام داد که سوژه رسانه‌ها شده است. 

اکسپرس در گزارشی به حضور همزمان وفایی و اُسالیوان در مسابقات مسترز شانگهای واکنش نشان داد. اکسپرس نوشت: حسین وفایی نمی‌خواهد این هفته در مسابقات مسترز شانگهای اختلاف را با رونی اُسالیوان دوباره افزایش دهد.  پیش از درگیری احتمالی در مسابقات  شانگهای، وفایی اطمینان حاصل کرد که این دشمنی ادامه نخواهد داشت. 

وفایی گفت: خیلی خوشحالم. من خودم هستم و یک بازیکن اسنوکر! بازیگر نیستم و دوست دارم خودم باشم، اگر چیزی درست نیست باید آن را بگویم، خواه مردم قبول کنند یا نه. در عین حال، ما نباید احترام را نیز تا آنجا که ممکن است فراموش کنیم. بیایید جدال با اُسالیوان را فراموش کنیم. من دوباره یک داستان جدید خواهم ساخت. من رونی را دوست دارم، او قهرمان من است.

وفایی ادامه داد: من به خاطر او اسنوکر بازی می‌کنم، اگر او در اسنوکر نباشد، چه کسی اسنوکر را تماشا کند؟ حتی خودم یکی از طرفداران او هستم. گاهی در هر خانواده‌ای این اتفاق می‌افتد. فراموش کنیم.

وفایی با شکست مقابل سلبی، شانس صعود در مسابقات مسترز شانگهای را از دست داد. رونی اُسالیوان هم در این مسابقات به پیروزی رسید و به جمع ۸ بازیکن برتر این مسابقات پیوست. باتوجه به جدول این مسابقات، وفایی و اُسالیوان می‌توانستند در جمع ۴ بازیکن برتر این مسابقات به مصاف هم بروند که با شکست وفایی این امکان پیش نیامد.