شهرخبر

همایش بین‌المللی «ملت امام حسین (ع)» برگزیدگان خود را شناخت / تقدیر از خبرنگار تسنیم

همایش بین‌المللی «ملت امام حسین (ع)» برگزیدگان خود را شناخت / تقدیر از خبرنگار تسنیم

اختتامیه همایش بین‌المللی «ملت امام حسین (ع)» از بین ۱۷ هزار اثر ارسالی، برگزیدگان خود را شناخت.

- اخبار فرهنگی -

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، اختتامیه دومین همایش بین‌المللی تسنیم با حضور محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و  ارشاد ا سلامی و مسئولان اداره تبلیغات اسلامی قم  در شهر قم برگزار شد. 

مسعود معینی‌پور دبیر این رویداد گفت: این رخداد به دلیل تنوع و ازدیاد محتوای زیادی که در فضای هنری و فضای مجازی وجود دارد افتتاح شد.  سوگواره امام حسین علیه‌السلام هدفش این بود که هم‌افزایی جدی بین تولیدکنندگان محتوا در عرصۀ فضای مجازی داشته باشد و نیز ایده‌های برتر را پیدا کند و اگر بتواند کارگاه‌های جانبی آن را ارتقاء دهد و در آینده در تولیدات فضای مجازی تأثیرگذار باشد.بنا بر این است که در این سوگواره مجموعه تولیداتی که در فضای مجازی حول مناسک و معارف عترت شکل می‌گیرد، ساماندهی شود و ایده‌ها توسعه یابد و تولیدکنندگان ترغیب و تشویق شوند تا شاهد گسترش محتوا در فضای مجازی باشیم. مصرف رسانه‌ای از کودک نوجوان تا بزرگسال در طبقات اجتماعی مختلف از تولیدات کاغذی و ... به سمت پلتفرم‌ها یا سکوهای ارائۀ محتوا رفته است. 

وی افزود: بحران محتوا برای کاربرانی که در فضای مجازی فعالیت می‌کنند، جدی است. این امکان در اداره کل معاونت فضای مجازی هنر و رسانه دفتر تبلیغات اسلامی وجود دارد تا هم در حوزه تعمیق باورها و هم سبک زندگی اسلامی و علوم اسلامی ورود داشته باشد. پیشنهاد دارم که این رویداد توسعه یابد و به یک رویداد کلان مناسکی در کشور و فضای بین المللی تبدیل شود؛ یعنی کل مناسک اهل بیت را فرابگیرد. نکتۀ دیگر اینکه در دورۀ بعد حتماً از حیث تولید محتوا، رده‌های سنی و اقتضائات سنی و اجتماعی را در نظر بگیریم.

معینی‌پور دربارۀ میزان ارسال آثار به دبیرخانۀ همایش گفت: در طول یک سال گذشته 17 هزار اثر به دبیرخانۀ دومین سوگواره ملت امام حسین علیه‌السلام رسید. 1300 اثر متنی، 4 هزار گرافیکی، 2900 اثر تصویری، 200 اثر خبری، 500 محتوای رادیویی و 4 هزار کنشگر فضای مجازی حاصل کار بود. 

در انتهای این مراسم از برگزیدگان این همایش تقدیر به عمل آمد و از سعید شیری خبرنگار خبرگزاری تسنیم در بخش رسانه‌های خبری (بخش مصاحبه) تقدیر به عمل آمد. 

انتهای‌پیام/