شهرخبر

مددی: نتیجه بازی پیکان و سپاهان باید ۳ بر صفر شود

مددی: نتیجه بازی پیکان و سپاهان باید 3 بر صفر شود

مدیرعامل باشگاه پیکان گفت: باشگاه سپاهان نه از یک بازیکن بلکه از چند بازیکن غیرمجاز در بازی با پیکان استفاده کرده و ما به این موضوع اشاره کرده‌ایم.

به گزارش مشرق، احمد مددی بعداز برگزاری جلسه کمیته انضباطی شکایت چهار باشگاه پیکان، پرسپولیس، تراکتور و استقلال از سپاهان به دلیل رعایت نکردن سقف بودجه باشگاه‌ها و اینکه آیا این تخلف در جلسه امروز ثابت شد یا نه، اظهار داشت: من نمی‌توانم جزئیات جلسه را اعلام کنم اما من به عنوان نماینده باشگاه پیکان براساس مستنداتی که داشتیم و دریافت کرده بودیم شکایت کردیم و منتظر حکم حقی از طرف کمیته انضباطی هستیم و استدعای ما این است حق باشگاهی که مورد ظلم و تضییع واقع شده به آن برگردانده شود.

وی در مورد اینکه پیکان بعد از استقلال و تراکتور از سپاهان شکایت کرد، عنوان کرد: ما هم مسائل را بررسی کردیم و به مستنداتی رسیدیم و براساس آنها اقدام کردیم. جلسه کاملاً چالشی بود و نمایندگان باشگاه‌ها براساس مستندات‌شان صحبت کردند. ما هم به عنوان نماینده باشگاه پیکان مستنداتی را که داشتیم ارائه دادیم. امیدوارم کمیته انضباطی بهترین تصمیم را بگیرد و آنچه حق فوتبال است ادا شود.

مدیرعامل باشگاه پیکان در مورد اینکه اگر در بازی برنده شده بودید باز هم از سپاهان شکایت می‌کردید، گفت: این سؤال، سؤال درستی نیست. اختلاف بودجه ما با سپاهان کاملاً مشخص است. ما به عنوان نماینده باشگاه پیکان از همه ابزارهای قانونی و سندهای قانونی که وجود دارد استفاده می‌کنیم تا حق‌مان را بگیریم. احساس می‌کنم در رابطه با باشگاه ما و باشگاه سپاهان تخلفی صورت گرفته است. از کمیته انضباطی خواهش می‌کنم اگر تخلف شد حق فوتبال را ادا کند. اگر نقض مقررات صورت گرفته که به نظر ما این اتفاق افتاده براساس ماده ۵۱ دستورالعمل قراردادها صورت گرفته است براساس آیین‌نامه جدید این رأی صادر شود.

مددی در مورد اینکه در جلسه چه گذشت و به نظر شما با توجه به اتفاقات جلسه بازی‌ها ۳ بر صفر می‌شود یا اینکه سپاهان تبرئه خواهد شد، عنوان کرد: سؤال‌تان خیلی حرفه‌ای بود اما پاسخم این است به عنوان اصول حرفه‌ای‌گری نمی‌توانم محتوای جلسه انضباطی را خدمت شما ارائه بدهم.

وی در مورد اینکه نصیرزاده تمام مفاد جلسه را بیان کرد، گفت: ایشان آقای نصیرزاده بود اما من براساس اصول حرفه‌ای‌گری می‌گویم که جلسه بسیار تخصصی بود،کاملاً منطبق بر قوانین و فکر می‌کنیم از طرف باشگاه سپاهان روح قانون مورد آسیب قرار گرفته است و رأی به طرز عادلانه‌ای صادر شود. فکر می‌کنم پاسخ‌تان را گرفتید.

مدیرعامل باشگاه پیکان در مورد اینکه فریدونی مدیرعامل اسبق ذوب‌آهن گفته که نتیجه ۳ بر صفر به خاطر مسائل مالی در هیچ جای دنیا وجود ندارد، گفت: این نظر ایشان است. در ماده ۶۰ آیین‌نامه اشاره شده استفاده از بازیکن غیر مجاز با نتیجه ۳ بر صفر همراه خواهد شد. باشگاه سپاهان نه از یک بازیکن بلکه از چند بازیکن غیرمجاز در بازی با پیکان استفاده کرده و ما به این هم اشاره کرده‌ایم.

مددی در مورد اینکه قنبرزاده گفته باشگاه سپاهان سقف بودجه را رد نکرده گفت: من نظری در مورد هیچ اظهارنظری ندارم اما می‌دانم که در ماده ۶۰ آمده استفاده از بازیکن غیرمجاز با نتیجه ۳ بر صفر همراه خواهد بود. من در خصوص بازیکن غیرمجاز صحبت می‌کنم که در بازی پیکان و سپاهان به کار گرفته شده است.

وی در مورد اینکه مشخص است کدام بازیکن غیرمجاز است، گفت: بله، کاملاً مشخص است. دستورالعملی که خود فدراسیون فوتبال به باشگاه‌ها ابلاغ کرده کاملاً روشن است.

منبع: فارس