شهرخبر

پیام ولایتی در پاسداشت حجت‌الاسلام طباطبایی نماینده امام و رهبری در لبنان

دبیرکل مجمع جهانی بیداری اسلامی در پیامی به مناسبت پاسداشت حجت الاسلام طباطبایی نماینده امام و رهبری در لبنان، از وی بعنوان شخصیتی مردمی و متواضع یاد کرد که عمر با برکت خویش را صرف خدمت به پیشرفت مسلمانان کرد.

- اخبار سیاسی -

به گزارش خبرگزاری تسنیم، علی‌اکبر ولایتی دبیرکل مجمع جهانی بیداری اسلامی در پیامی به مناسبت پاسداشت حجت الاسلام سید عیسی طباطبایی نماینده امام و رهبری در لبنان تأکید کرد این شخصیت مردمی و متواضع، دلسوز و با اخلاص، عمر با برکت خویش را صرف خدمت به پیشرفت مسلمانان و رفع مشکلات آنان نمود . 

متن پیام آقای ولایتی به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

حضرت حجت الاسلام والمسلمین جناب آقای سید عیسی طباطبایی که از رهروان و پیروان رهبر کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ه) بودند، به عنوان یک شخصیت مردمی و متواضع، دلسوز و با اخلاص، عمر با برکت خویش را صرف خدمت به پیشرفت مسلمانان و رفع مشکلات آنان نمود . 

بنده در طی سال های مسئولیت در وزارت امور خارجه بارها به سوریه و لبنان سفر کردم و هر بار توفیق ملاقات با این شخصیت ارزشمند، سید بزرگوار و عالم مومن را داشتم.

وی دلسوزانه و مخلصانه به عنوان یک مجاهد برای روابط بین فلسطینیان و شیعیان اقدامات و تلاش بسیاری را انجام می داد از جمله در اعتصاب غذای لبنان در اردوگاه رشیدیه مجموعه‌ای از افراد صاحب نام فلسطینی و شیعیان و در راس آنها حاج سید عیسی طباطبایی شرکت کردند و چنان در این اعتصاب به صورت باورمندانه‌ای جدی بودند که جسم و روح ایشان نیز به خطر افتاد اما در نهایت این اعتصاب موفق بود و نام جناب سید عیسی طباطبایی برای همیشه در تاریخ مبارزات و بیداری اسلامی زنده ماند.

ایشان موجب افتخار مسلمانان و پیروان اهل بیت (علیهم السلام) در لبنان و منطقه است که با تأسیس مراکز مختلف، خدمات ارزشمندی را به مظلومان منطقه ارایه کرد. 

طول عمر با عزت و برکت را از خداوند متعال برای ایشان مسئلت می نمایم.
 ‏
به گزارش تسنیم، هشتمین اجلاس بین‌المللی «مجاهدان در غربت» در تجلیل از حجت‌الاسلام والمسلمین «سید عیسی طباطبایی» با حضور چهره‌های شاخص گروه‌های مقاومت و همچنین نمایندگان و رؤسای پارلمان‌های کشوره‌های حوزه مقاومت، علما، فضلا و جمع کثیری از فرماندهان ارشد حزب‌الله و تاثیرگذران عرصه مقاومت 24 شهریور در دامغان و اول و دوم مهرماه در مشهد مقدس برگزار می‌شود.

انتهای پیام/