شهرخبر

خریداران دینار عراق را کجا پیدا کنیم؟

دینار عراق به‌عنوان ارز سهمیه‌ای اربعین، طی دو ماه گذشته طرفداران زیادی پیدا کرده بود؛ با این حال اما با پایان اربعین، خریداران دینار فروشنده شده‌ند! اما دینار عراق را کجا بفروشیم؟

خریداران دینار عراق را کجا پیدا کنیم؟

وقایع روز ـ سرویس اقتصادی؛

امسال بانک مرکزی تصمیم گرفت ارز سهمیه‌ای سفر زیارتی اریعین را از  دلار   به  دینار   عراق تغییر دهد. بر همین اساس برای هر نفر 200 هزار دینار عراقی در نظر گرفته شد که بر ساس ضوابط بانک مرکزی، متقاضیان می‌توانستند این ارز را از طریق بانک‌های معین، خریداری و دریافت کنند.

حالا اما با پایان سفر اربعین، این ارز دیگر چندان به کار خریداران آن نمیآید؛ به‌ویژه اینکه معمولا سفرهای زیارتی به عراق به دو ماه محرم و سفر محدود می‌شود وو بیشتر سفر به این کشور در همین بازه زمانی صورت می‌گیرد. بر همین اساس به نظر می‌رسد خریداران پیشین دینار عراق، چندان تمایلی به برای نگهداری این ارز ندارند و حالا فروشنده شده‌اند.

اما باید دینار عراق را کجا بفروشیم؟ در حال حاضر این ارز در بازار آزاد ارز تهران توسط واسطه‌ها خریداری می‌شود. امروز قیمت هر 100 دینار عراق در بازار فردوسی 377 تومان است و در سمت فروش هم قیمت به 378 تومان می‌رسد. در بحبوحه سفر اربعین، قیمت این ارز در بازار آزاد وارد محدوده 400 تومانی هم شده بود اما با کاهش تقاضا، قیمت این ارز نیز کاهشی شد.

منبع: خبر فوری