شهرخبر

خشونت خانگی؛ موضوع روز منچستریونایتد شد!/ این زن هوادار شیاطین‌سرخ از تیم محبوبش شکایت دارد

خشونت خانگی؛ موضوع روز منچستریونایتد شد!/ این زن هوادار شیاطین‌سرخ از تیم محبوبش شکایت دارد

ریچل ریلی علیرغم حمایت همیشگی از منچستریونایتد، به خاطر آنتونی و میسون گرین‌وود علیه باشگاه موضع گرفته است. مجری ۳۷ ساله برنامه شمارش معکوس پس از متهم شدن آنتونی به تعرض به نامزد سابقش گابریلا کاوالین، از کارشناسان خشونت خانگی خواست تا در «فرایندهای باشگاهی» دخالت کنند.

ریچل که همواره از پلتفرم بزرگی که در اختیار دارد در جهت آگاهی‌رسانی و دفاع از قربانیان و مظلومان استفاده می‌کند گفت که واقعا دلش از عدم درک خشونت خانگی در جهان به درد می‌آید. او در زندگی خودش نیز از سوی مردی تهدید به مرگ شده بود و بیش از ۵۰۰ پیام تهدیدآمیز از سوی این مرد دریافت کرده بود و به همین دلیل تصمیم گرفت صدای زنانی باشد که در موقعیت‌های مشابه قرار می‌گیرند.

آنتونی، وینگر ۸۵ میلیون پوندی یونایتد، از تیم ملی برزیل اخراج شد و تحت بازجویی توسط پلیس سائوپولو است. او به تمرینات باشگاه منچستریونایتد نیز تا اطلاع ثانوی بازنخواهد گشت. ریچل در X (توئیتر سابق) نوشت: «آیا کسی در مورد این بازیکنان دقت لازم را انجام می‌دهد؟ چیزهای شنیعی در این اتهامات توصیف شده است. این بار کارشناسان خشونت خانگی باید در فرآیندهای باشگاه مشارکت داشته باشند.»

آنتونی تمام اتهامات علیه خود را قویا رد می‌کند و قول داده بی‌گناهی خود را اثبات و نام خود را پاک کند.

ریچل پیش از این صریحاً علیه یونایتد که گرین‌وود را مجدداً به تیم فراخوانده بود موضع گرفت و از نحوه رسیدگی تیم به پرونده این بازیکن که با اتهامات تجاوز و خشونت روبه‌رو بود انتقاد کرد. ماه گذشته، منچستریونایتد در بیانیه‌ای گفت که گرین‌وود با «توافق متقابل» باشگاه را ترک کرده است. از نظر ریچل، تصمیم باشگاه برای بیرون کردن گرین‌وود درست بود اما بیانیه منتشر شده «وحشتناک» بود.

ریچل اضافه کرد: «من از قبل از به دنیا آمدنم قرمز بودم و طرفداری از این تیم را به بچه‌هایم منتقل کردم و برخی از بهترین لحظات زندگی من به تشویق و حمایت از منچستریونایتد گذشت، و حالا با قلبی پر از اندوه می‌گویم که نحوه برخورد این باشگاه با چنین پرونده‌ای وحشتناک بود.»

او بیانیه منتشر شده توسط انجمن زنان را ستایش کرد. موسسات خیریه زنان از تصمیم فروش گرین‌وود استقبال کردند اما هشدار دادند که باشگاه‌های فوتبال باید در برخورد با موارد مشابه و اتهامات مربوط به رفتار بازیکنان بهتر عمل کنند.

  • جنجالی‌ترین بازیکن لیگ برتر سرانجام تیم پیدا کرد