تبدیل سرزمین‌های اشغالی به پادگان نظامی

«یوآو گالانت» وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در جلسه امنیتی با حضور رئیس ستاد ارتش این رژیم، جانشین رئیس شاباک و رئیس شعبه عملیات ارتش صهیونیستی درباره عملیات ضد صهیونیستی علیه شهرک‌نشینان و نظامیان اشغالگر هشدار داد.

در این جلسه شرایط امنیتی آغاز سال نوی یهودی و تعطیلات سپتامبر بررسی شد. وزیر جنگ رژیم صهیونیستی با تأکید بر این‌که این رژیم در تمامی سرزمین‌های اشغالی به ویژه در کرانه باختری و قدس اشغالی شرایط پیچیده‌ای پیدا کرده، هشدار داد که شرایط امنیتی این رژیم حساس است.

شبکه صهیونیستی کان از افزایش پیام‌های هشدار امنیتی ارسالی به سرویس‌های اطلاعاتی و امنیتی صهیونیستی خبر داد و اعلام کرد این پیام‌ها در آستانه اعیاد یهودی به صورت لحظه‌ای افزایش پیدا می‌کنند به طوری که به حدود ۲۰۰ پیام هشدار در یک روز رسیده‌اند.

وبسایت صهیونیستی «یدیعوت آحارونوت» نیز گزارش داد «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی از بیم افزایش تنش‌ها میان فلسطینیان و صهیونیست‌ها، جلسه بررسی اوضاع اسرای امنیتی را به بعد از تعطیلات موکول کرده است. نتانیاهو تصمیم گرفته است، دستور العمل «بن غفیر» در حق اسرای فلسطینی از جمله کاهش ملاقات خانواده‌ها با اسرای فلسطینی را حداقل تا بعد از پایان تعطیلات به تعویق بیاندازد.

تبدیل سرزمین‌های اشغالی به پادگان نظامی

ممنوعیت پخت نان در زندان و الزام اسیران فلسطینی به خریداری آن از خارج از زندان با قیمت‌های بالا، لغو آزادی زودهنگام اسیران فلسطینی و اعمال فشار بر اسیران اعتصاب غذا کننده و حالا هم اجازه ملاقات خانواده‌های اسیران هر دوماه یکبار به جای هر ماه، از جمله تصمیمات «ایتامار بن غفیر» وزیر افراطی کابینه نتانیاهو علیه اسرای فلسطینی از زمان به قدرت رسیدن بوده است.

یدیعوت آحارونوت همچنین فاش کرد، بن غفیر پیش از این نیز در جلسه‌ای خصوصی از نتانیاهو خواسته است تا با دستورالعمل او موافقت کند، اما نتانیاهو از بیم بدتر شدن اوضاع زندان‌ها حاضر به قبول این پیشنهاد نشد. «یوآو گالانت» وزیر جنگ، «هرتسی هالیوی» رئیس ستاد ارتش، «رونین بارک» رئیس شاباک، «گوندار کاتی بری» از افسران عالی‌رتبه شاباک نیز مخالفت خود را با دستور العمل بن غفیر ابراز داشته‌اند.