شهرخبر

پلیس آگاهی ۱۴۰ گمشده را در راهپیمایی اربعین پیدا کرد

پلیس آگاهی 140 گمشده را در راهپیمایی اربعین پیدا کرد

رئیس پلیس آگاهی فراجا گفت: بیش از۱۴۰ نفر از گمشدگان در راهپیمایی اربعین در عرض کمتر از ۶ ساعت با استفاده از سامانه‌های اطلاعاتی و ابزارهای هوشمند پیدا شدند.

- اخبار اجتماعی -

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، سردار محمد قنبری؛ رئیس پلس آگاهی فراجا اظهار کرد: پلیس آگاهی اقدامات گسترده‌ای را برای برقراری نظم و آرامش و تامین امنیت زائرین اربعین حسینی انجام داده که یکی از این اقدامات یافتن گمشدگان بود. مبارزه با سرقت نیز مسئولیت دیگری بود که برعهده این پلیس قرار داشت. 

وی ادامه داد:‌ در همین راستا نیز پلیس از پلاک‌خوان‌ها و سامانه‌های مانیتورینگ برای رصد خودروها استفاده کرده و همین موضوع نیز باعث کنترل وقوع سرقت در مرزها شد.

رئیس پلیس آگاهی فراجا با اشاره به فعالیت ستاد افراد گمشده در پایانه‌های مرزی، خاطرنشان کرد: بیش از140 نفر از گمشدگان راهپیمایی اربعین از کودکان تا افراد کهنسال در عرض کمتر از 6 ساعت با استفاده از سامانه‌های اطلاعاتی و ابزارهای هوشمند پیدا شدند.

ارتقاء بهداشت و خدمات امدادی در راهپیمایی اربعین 1402

وی با بیان اینکه به منظور پیشگیری از بروز سرقت‌های احتمالی از موکب‌ها و سایر اماکن و ابنیه موجود در راهپیمایی اربعین، طرح‌های پیشگیری از وقوع سرقت به اجرا درآمد، استفاده از آخرین سامانه‌ها وسیستم های پایش و ارزیابی در کنترل مجرمان از جمله اقدامات مهم دیگر این پلیس در پایانه‌های مرزی بود. در مجموع اشراف کامل اطلاعاتی پلیس و استفاده از سامانه‌های هوشمند در کنار حضور نیروهای متخصص باعث ایجاد فضایی امن در ماموریت اربعین 1402 شد.

انتهای پیام/