شهرخبر

حماس هر گونه دخالت مقاومت در تحولات اردوگاه «عین الحلوه»را رد کرد

حماس: حمایت ما از افراد مسلح در «عین الحلوه» لبنان، ادعایی باطل است

حماس در واکنش به ادعاهای اخیر درباره حمایت مقاومت از افراد مسلح در اردوگاه «عین الحلوه» تاکید کرد این اظهارات صرفاً ادعاهایی باطل و به نفع رژیم صهیونیستی است.

به گزارش مشرق، روابط عمومی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) در لبنان، ظهر امروز (دوشنبه)، به ادعاهای مطرح‌شده درباره مشارکت حماس، جهاد اسلامی و حزب‌الله در درگیری‌های اردوگاه «عین الحلوه» در جنوب لبنان واکنش نشان داد.

حماس با اشاره به اینکه یکی از خبرنگاران اخیرا تصاویری منتشرکرده و جنبش‌های حماس، جهاد اسلامی و حزب‌الله را به حمایت از گروه‌های مسلح مستقر در اردوگاه عین الحلوه متهم کرده، گفت: «ما در جنبش مقاومت اسلامی حماس این ادعاهای باطل و ساختگی را که در تعارض با سیاست‌ها و اعتقاداتمان است، رد می‌کنیم و آن را تلاش‌های دیرینه و جدید در راستای اقدامات مأیوسانه برای تخریب وجهه جنبش حماس و مقاومت فلسطین می‌دانیم».

مقاومت اسلامی فلسطین اضافه کرد: «ما از روز اول آشفتگی اوضاع در این اردوگاه، با تمام گروه‌ها و احزاب فلسطینی و لبنانی و سرویس‌های امنیتی لبنان و سفیر فلسطین در بیروت برای آتش‌بس و حفظ اردوگاه، افراد آن و همسایه‌مان لبنان تلاش کردیم و به سعیمان با تمام افراد مخلص به منظور برقراری امنیت و ثبات در این اردوگاه ادامه خواهیم داد».

حماس در پایان تاکید کرد: «این ادعاها و دیگر ادعاها حقیقت ندارند و تنها به نفع اشغالگران اسرائیلی و دشمنان مقاومت است؛ اشغالگرانی که به دنبال اختلاف‌افکنی میان فلسطینیان و فتنه‌افکنی و به شکست کشاندن تلاش‌های فلسطین و لبنان و از بین بردن آن هستند».

اردوگاه عین الحلوه بزرگترین اردوگاه آوارگان فلسطینی در لبنان به شمار می‌رود که در سال ۱۹۴۸ تأسیس شده است. طبق آمار رسمی سازمان ملل این اردوگاه حدود ۵۰ هزار فلسطینی را در خود جای داده است. در برخی آمار غیررسمی نیز اشاره شده که ۷۰ هزار نفر در این اردوگاه سکونت دارند.

اردوگاه آوارگان فلسطینی «عین الحلوه» در جنوب لبنان، پنجشنبه‌شب هفته گذشته، شاهد درگیری میان عناصر مسلح با نیروهای جنبش فلسطینی فتح بود؛ جنبشی که کنترل این اردوگاه را برعهده دارد.

پس از حدود یک ماه آرامش در این اردوگاه و علی‌رغم تلاش‌های حماس برای برقراری آتش‌بس در این اردوگاه، بار دیگر درگیری در عین‌الحلوه از سرگرفته شده است.

در پی این درگیری، تاکنون چندین نفر کشته و زخمی شده‌اند و جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) با اعزام نمایندگان خود به این اردوگاه همچنان سعی بر آرام کردن اوضاع دارد.

منبع: فارس