شهرخبر

کیم جونگ اون برای دیدار با پوتین عازم ولادی وستوک شد/ کرمین: اطلاع نداریم

کیم جونگ اون برای دیدار با پوتین عازم ولادی وستوک شد/ کرمین: اطلاع نداریم

در حالی‌که رسانه‌های کره جنوبی گزارش دادند که کیم جونگ اون، رهبر جمهوری دموکراتیک خلق کره، صبح امروز پیونگ یانگ را ترک کرده و با قطار عازم ولادی وستوک روسیه است تا با ولادیمیر پوتین دیدار کند، کرملین هنوز چنین دیداری را تایید نکرده است.

- اخبار بین الملل -

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری «نووستی»، رسانه‌های  خبری کره جنوبی امروز، دوشنبه، به نقل از منابع خود در پیونگ یانگ گزارش دادند که کیم جونگ اون، رهبر جمهوری دموکراتیک خلق کره، صبح امروز پیونگ یانگ را ترک کرده و به سمت ولادی وستوک روسیه در حرکت است و انتظار می رود در آنجا با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه دیدار کند.

به گفته منابع خبری، قطار حامل مقامات بلندپایه کره شمالی از قبل حرکت کرده و به سمت مرز می‌رود. انتظار می رود این قطار دو روز دیگر به ولادی وستوک برسد، جایی که قرار است نشست رهبران روسیه و کره شمالی در حاشیه مجمع اقتصاد شرق انجام شود.

کرملین هنوز دیدار پوتین و کیم جونگ اون را تایید نکرده است

این در حالی است که رئیس جمهوری روسیه ظهر امروز برای شرکت در مجمع اقتصادی شرق وارد ولادی وستوک شد.  ولادیمیر پوتین قرار است فردا، سه شنبه در نشست عمومی مجمع سخنرانی کند. دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین یادآور شده که اظهارات پوتین اهمیت زیادی دارد. 

مقامات مسکو هنوز درباره دیدار رئیس جمهوری روسیه با کیم جونگ اون رهبر کره شمالی اظهار نظر نمی‌کنند.  سخنگوی کرملین امروز در مورد دیدار ولادیمیر پوتینبا کیم جونگ اون، یادآور شد که هنوز اطلاعاتی در این باره نمی تواند بدهد. پسکوف در پاسخ به سئوالی در این باره گفت: "من همچنان تکرار می کنم که در حال حاضر هیچ اطلاعاتی در این باره وجود ندارد و نمی توانم چیزی به شما بگویم."

وی یادآور شد که چنین دیداری در چارچوب مجمع اقتصادی شرق برنامه ریزی نشده است.

ضمن اینکه گزارش شده که رئیس جمهوری روسیه در حاشیه مجمع با ژانگ گوکینگ، معاون رئیس شورای دولتی چین دیدار و گفتگو خواهد داشت.

انتهای پیام/