شهرخبر

گتوسو؛ جانشین احتمالی بلان روی نیمکت لیون

گتوسو؛ جانشین احتمالی بلان روی نیمکت لیون

عملکرد ضعیف لیون در ابتدای فصل جاری لوشامپیونه جایگاه سرمربی‌ این تیم را به خطر انداخته است.

- اخبار ورزشی -

به گزارش خبرگزاری تسنیم، طبق اعلام رسانه‌های فرانسوی، باشگاه المپیک لیون، برای اخراج سرمربی این تیم لوران بلان آماده شده و جنارو گتوسو سرمربی پیشین تیم‌های میلان، ناپولی و والنسیا را در فهرست گزینه‌هایش برای جانشینی او قرار داده است.

با اینکه قطع همکاری لیون با بلان هنوز قطعی نشده است، آینده مرد فرانسوی پس از باخت خانگی  4 بر یک شاگردانش در بازی اخیر مقابل پاری‌سن‌ژرمن (سومین باخت این تیم و چهارمین بازی بدون شکست متوالی‌اش در 4 هفته نخست لیگ یک فرانسه) در هاله‌ای از ابهام قرار دارد. در حقیقت طبق ادعای نشریه فوت‌مرکاتوی فرانسه، جان تکستور مالک هلدینگ ایگل فوتبال به عنوان شرکت مادر باشگاه‌های لیون فرانسه و کریستال پالاس انگلیس، با ژرژ مندز مدیربرنامه‌های گتوسو ارتباطی نزدیک دارد و به واسطه همین ارتباط، نمایندگان باشگاه لیون قرار است در روزهای آتی با مندز برای استخدام مربی ایتالیایی مذاکره کنند.

گتوسو اما تنها گزینه جانشینی بلان نیست و این باشگاه مربیان دیگری مانند خولن لوپتگی و اولیور گلاسنر را هم مدنظر دارد.

گتوسو در صورت تبدیل شدن به سرمربی لیون، هدایت تیمی را برعهده خواهد گرفت که با تنها یک امتیاز و تفاضل گل منفی هفت، در قعر جدول لوشامپیونه قرار دارد. لوران بلان نهم اکتبر سال 2022 سرمربی لیون شد و تیمش در 37 بازی 17 پیروزی کسب کرد، 12 شکست داشت و 8 بار هم مساوی کرد.

انتهای پیام/