شهرخبر
برچسب‌های مهم خبری:#تخم مرغ

عوارض خوردن بیش از یک تخم مرغ در طول روز

برخی از افراد در طول روز بیشتر از یک تخم مرغ مصرف می کنند، مصرف بیش از یک تخم مرغ در طول روز عوارض و خطراتی را به همراه دارد.

 بررسی ها و مطالعات اخیر ادعا می کنند که خوردن بیش از یک عدد تخم مرغ در روز ، خطر ابتلا به حمله قلبی یا سکته را افزایش می دهد. به گزارش "سان" خوردن بیش از یک عدد تخم مرغ در روز خطر ابتلا به حمله قلبی یا سکته را افزایش می دهد، زیرا آنها سرشار از کلسترول می باشند.در یک مطالعه جدید، در طی ۳۱ سال، که بین ۳۰ هزار نفر فرد بالغ انجام شد، روزانه ۱ و نیم عدد تخم مرغ بزرگ می خوردند، و در آخر احتمال بروز بیماری های قلبی در آنها ۱۷ درصد افزایش پیدا کرد.

پروفسور کاترین تاکر، از دانشگاه ماساچوست گفت:"حتی افرادی که دارای رژیم های سالم غذایی هستند هم اثرات مضر مصرف بالای تخم مرغ و کلسترول را در بر خواهند داشت و برایشان بسیار ناسالم خواهد بود. او همچنین افزود:اگر چه تخم مرغ سرشار از مواد معدنی مفید است، اما بهتر است که افراد از خوردن هر روزه تخم مرغ دوری کنند.

 

تخم مرغ، به خصوص زرده تخم مرغ، سرشار از کلسترول هستند - یک عدد تخم مرغ بزرگ ۵۰ گرمی، حاوی حدود ۱۸۶ میلی گرم کلسترول است، و مصرف بیش از حد آن بسیار مضر است و به سلامتی بدن آسیب خواهد زد. این مطالعه که به مدت ۳۱ سال متوالی و هر روزه انجام شد، در مجله انجمن پزشکی منتشر شده است.

انتهای پیام/21111A