به گزارش اکوایران، در میانه تنش‌آلود شدن روابط با کاخ سفید، نخست‌وزیر اسرائیل راهی واشنگتن می‌شود.

به نوشته جروزالم پست،بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل که قصد دارد در نشست افتتاحیه هفتاد و هشتمین مجمع عمومی در سازمان ملل سخنرانی کند، قرار است از 18 تا 24 سپتامبر از سانفرانسیسکو و نیویورک بازدید کند.

دفتر او یک اطلاعیه مختصر درباره برنامه این سفر با تاریخ و مکان ارسال کرد، اما اطلاعاتی در مورد اینکه نتانیاهو با چه کسی ملاقات خواهد کرد، ارائه نکرد.

این اولین سفر او به ایالات متحده از زمان روی کار آمدن مجدد او در آخر دسامبر سال گذشته است. ابتدا انتظار می رفت که به طور سنتی، او مدت کوتاهی پس از ادای سوگند کابینه به واشنگتن سفر کند.

با این حال، جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده، به دلیل تنش بین واشنگتن و تل‌آویو بر سر طرح اصلاحات قضایی نتانیاهو، دعوت نامه‌ای برای او ارسال نکرد.

ایالات متحده همچنین از اظهارات افراطی اعضای ائتلاف نتانیاهو و ادامه فعالیت شهرک‌سازی اسرائیل به ویژه قانونی کردن پاسگاه‌های کرانه باختری به شدت انتقاد کرده است.

بایدن و نتانیاهو در ماه ژوئیه با هم صحبت کرده و توافق کردند که با یکدیگر دیدار کنند، اما مکانی برای گفتگو مشخص نشد. نتانیاهو تاکید کرده بود که این دو در کاخ سفید دیدار خواهند کرد. اکنون انتظار می‌رود نتانیاهو و بایدن در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل با یکدیگر دیدار کند. انتظار می‌رود بایدن روز سه‌شنبه در مجمع عمومی سازمان ملل سخنرانی کند و نتانیاهو صبح سه‌شنبه وارد نیویورک خواهد شد.

این دیدار در حالی برگزار می شود که ایالات متحده و عربستان سعودی در حال کار بر روی یک توافق امنیتی هستند که از شروط ریاض برای عادی‌سازی روابط با اسرائیل است. همچنین انتظار می‌رود که ایالات متحده در اواخر این ماه به طور رسمی اسرائیل را در برنامه لغو روادید خود بپذیرد.

به گزارش سایت خبری عبری زبان ینت، انتظار می.رود نتانیاهو در زمانی که در کالیفرنیا به سر می برد، از سیلیکون ولی بازدید کند تا به تقویت روابط اسرائیل با صنعت هوش مصنوعی در آنجا کمک کند.