شهرخبر

توزیع ۶۴۲ مدال تا روز بیست و پنجم مسابقات المپیاد استعدادهای برتر

توزیع 642 مدال تا روز بیست و پنجم مسابقات المپیاد استعدادهای برتر

مدیرکل دفتر استعدادیابی گفت: تا پایان روز بیست و پنجم مسابقات المپیاد استعدادهای برتر کشور ۶۴۲ مدال توزیع شده است.

- اخبار ورزشی -

به گزارش خبرگزاری تسنیم و به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، فرامرز کیانی‌زاده اظهار داشت: هدف از برگزاری چهارمین دوره المپیاد استعدادهای برتر ورزش کشور ایجاد توسعه پایدار در ورزش و همچنین بهره‌مندی یکسان و عادلانه امکانات ورزشی برای جوانان، شناسایی و ارتقا استعدادهای برتر و درخشان ورزش کشور و در نتیجه کمک به رشد و مدال‌آوری و پشتوانه‌سازی برای حضور مقتدرانه در میادین بین‌المللی ورزشی است و در همین راستا در سال جاری با قدرت این مسابقات را برگزار خواهیم کرد.

 

وی درخصوص مسابقات المپیاد استعدادهای برتر کشور اظهار داشت: از تعداد 642 مدال توزیع شده بین شرکت کنندگان ،211 مدال طلا، 207مدال نقره و 224 مدال برنز بین تیم‌های شرکت کننده توزیع شد که در مجموع و به ترتیب تا اینجای مسابقات تهران، فارس و تبریز به ترتیب در رده اول تا سوم قرار دارند.

وی اظهار داشت: در بخش پسران رشته های کشتی آزاد، هندبال، تیراندازی (اهداف پردازی) در حال برگزاری است و در بخش دختران رشته های هاکی، هندبال، تیراندازی ،بسکتبال، تنیس روی میز در حال رقابت هستند.

کیانی زاده با اشاره به رقابت بیش 3هزار ورزشکار در المپیاد استعدادهای برتر کشور خاطر نشان کرد: در بخش پسران رشته های هاکی ،تکواندو ، بسکتبال، تیراندازی (تفنگ‌و تپانچه) ،کشتی فرنگی ،گلف و در بخش دختران تکواندو تا به امروز مسابقات آغاز نشده است.

مدیرکل دفتر استعدادیابی هدف از برگزاری این المپیاد را ایجاد توسعه پایدار در ورزش و همچنین بهره‌مندی یکسان و عادلانه امکانات ورزشی برای جوانان دانست و افزود: شناسایی و ارتقا استعدادهای برتر و درخشان ورزش کشور و در نتیجه کمک به رشد و مدال‌آوری و پشتوانه‌سازی برای حضور مقتدرانه در میادین بین‌المللی ورزشی از جمله بازی‌های آسیایی و المپیک از دیگر اهداف برگزاری المپیاد استعدادهای برتر کشور است.

انتهای پیام/