شهرخبر

در بازدید دبیرکل کمیته ملی المپیک از اردوی تیم ملی بسکتبال سه نفره چه گذشت؟

مناف هاشمی دبیرکل کمیته ملی المپیک به همراه صدر رئیس آکادمی ملی المپیک از تمرین تیم ملی بسکتبال سه نفره بازدید کرد.

- اخبار ورزشی -

به گزارش خبرگزاری تسنیم، مناف هاشمی دبیرکل کمیته ملی المپیک به همراه صدر رئیس آکادمی ملی المپیک ظهر امروز از تمرین تیم ملی بسکتبال سه نفره بازدید کرد.

جواد داوری رئیس فدراسیون بسکتبال در این دیدار گفت: تمرینات تیم ملی بسکتبال سه نفره  از سال گذشته برنامه ریزی شده و طبق پروتکل بازی‌های آسیایی بچه‌ها زیر 23 سال هستند و از سال گذشته در اردو  زیر نظر لوکا مربی برزیلی تمرین می‌کنند. در حال برنامه ریزی برای حضور در بازی تدارکاتی صربستان هستیم. بازی‌ها سوم مهر در هانگژو شروع می شود.

 

لوکا، سرمربی برزیلی تیم درخصوص شرایط تیمش پیش از حضور در هانگژو تاکید کرد: تقریبا زودتر از همه تیم‌های آسیایی تمرینات را شروع کردیم. وضعیت رقبای آسیایی را بررسی کرده و فکر می‌کنم شانس کسب مدال هستیم. چین، ژاپن، مغولستان حریفان قدرتمند ما هستند و روی کاغذ چین از همه قوی تر است.

وی در واکنش به صحبت هاشمی که گفت اگر چین طلا بگیرد مدال نقره برای ما خواهد بود، عنوان کرد: مدال طلا برای ماست. البته به شخصه برای من گرفتن هر مدالی خوب است ولی ما برای کسب مدال طلا تلاش می‌کنیم.

احسان دلیر، کاپیتان تیم ملی نیز گفت: از همه مسئولان تشکر می‌کنم و امیدوارم که با شرایط خوبی عازم بازی‌های آسیایی شویم و برای کشورمان مدال بگیریم و همه راضی باشند. ما همه سرباز هستیم و می‌خواهیم قول کارت پایان خدمت را به ما بدهید.

بهزاد عرب زاده، رحیمی و علی شریفی نیز با ابراز امیدواری از کسب نتیجه در بازی‌های آسیایی گفتند: امیدواریم در بازی‌های آسیایی هانگژو مدال بگیریم.

مناف هاشمی دبیرکل کمیته ملی المپیک در بازدید از اردوی بسکتبال سه نفره خاطرنشان کرد: رشته‌های توپی برای مردم جذاب تر است، اعم از فوتبال، بسکتبال و والیبال. به همین دلیل کمیته ملی المپیک رشته‌های توپی را ویژه می بیند. دوره جدیدی برای بسکتبال شروع شده و داوری کار سختی دارد ولی کمیته و وزارت ورزش در کنار شماست. تا اینجا تلاش کردیم منابع مالی مختلف و خوبی به فدراسیون‌ها تزریق شود و بودجه فدراسیون‌ها هم پرداخت شده است.

وی افزود: در آخرین جلسه هیئت اجرایی هم رقم مختصری برای ورزشکاران در نظر گرفتیم که پرداخت آن از دیروز شروع شده تا قبل از سفر ورزشکاران مشکل مالی نداشته باشند. بابت هزینه مختصر مربیان و تجهیزات هم رقمی در نظر گرفتیم.

هاشمی خطاب به ملی پوشان سه نفره گفت: فرصت‌های بعدی برای شماست تا به جایگاهی که مد نظرتان هست برسید. در تلاش هستیم تا جایی که مقدور است امکانات را فراهم کنیم.

انتهای پیام/