شهرخبر
برچسب‌های مهم خبری:#وزن#سال گذشته

عموزاد: زمان خداحافظی‌ام از کشتی را مشخص کرده‌ام | خط و نشان رحمان برای مدعیان وزن ۶۵ کیلو در جهان

یکشنبه ۱۹ شهریور ۱۴۰۲ - ۱۱:۲۵

دارنده مدال طلای جهان، درباره حریفان مطرح خود در این مسابقات، خاطرنشان کرد: پارسال توانستم قهرمان این وزن شوم. سال گذشته همه مدعیان این وزن به غیر از اتوگوروی ژاپنی و شامیل ممدوف روس حضور داشتند و موفق شدم به مدال طلا برسم.

عموزاد

به گزارش همشهری آنلاین رحمان عموزاد درباره آخرین شرایط خود در آستانه اعزام به مسابقات قهرمانی جهان ۲۰۲۳ در بلگراد صربستان، اظهار کرد: کم‌تر از یک هفته دیگر رقابت‌های قهرمانی جهان آغاز می‌شود و همه منتطر حضور در این رقابت‌ها هستیم. در ماه‌های اخیر ۷ یا ۸ اردو را پشت سر گذاشتیم و همه با تمام وجود تمرین کردیم و از جان مایه گذاشتیم تا در بهترین شرایط عازم این مسابقات شویم. امیدوارم در نهایت همه بچه‌ها مدال بگیرند و تیم ملی کشتی آزاد قهرمان جهان شود تا بتوانیم دل مردم ایران را شاد کنیم.

این آزادکار وزن ۶۵ کیلوگرم ایران و یکی از شانس‌های اصلی کسب مدال طلا در مسابقات قهرمانی جهان،‌ افزود: خدا را شکر همه چیز خوب است و از نظر روحی و بدنی در شرایط خوبی هستم. امیدوارم برای روز مسابقه به اوج برسم و بهترین نمایش را داشته باشم. ما همه تمرینات لازم و کارهای قدرتی و سرعتی را برای رسیدن به آمادگی مطلوب انجام دادیم.

او ادامه داد: از نظر روحی و روانی نیز در شرایط خوبی هستم. در این مدت هر روز برای داشتن اعتماد به نفس و باور داشتن با خودم می‌جنگم تا به آن‌چه می‌خواهم برسم. امیدوارم در مسابقات جهانی بهترین عملکرد را داشته باشم.

عموزاد با بیان این که هدفش خوشحال کردن مردم است و خود را سرباز کشور و مردم ایران می‌داند، گفت: بالاترین لذت زندگی‌ام این است که بر روی لب کسی لبخند بیاورم و با مدال‌آوری پرچم کشورم را بالا ببرم تا دل مردم و خانواده‌ام را شاد کنم. من به عنوان یک ورزشکار با هر چه در توان دارم در کنار مردم کشورم خواهم بود.

این دارنده مدال طلای جهان، درباره حریفان مطرح خود در این مسابقات، خاطرنشان کرد: پارسال توانستم قهرمان این وزن شوم. سال گذشته همه مدعیان این وزن به غیر از اتوگوروی ژاپنی و شامیل ممدوف روس حضور داشتند و موفق شدم به مدال طلا برسم. با این دو کشتی‌گیر هم مبارزه داشته‌ام و برد و باخت مقابل هم داشته‌ایم. از این که بهترین‌ها به بلگراد می‌آیند خوشحالم و از این اتفاق لذت می‌برم. نام حریفانم برایم مهم نیست و مهم این است که نماینده کشورم هستم و برای بهترین مدال مبارزه می‌کنم.

عموزاد در ادامه گفت‌وگو با ایسنا، در پاسخ به این که آیا به‌عنوان تنها طلایی کشتی آزاد ایران در رقابت‌های آسیایی از نمایش خود رضایت دارد یا خیر؟ گفت:  اصلا قرا نبود من به مسابقات آسیایی بروم. آقای پیمان بیابانی در مسابقات کشوری اول شد و قرار بود به آسیایی برود اما به دلیل آسیب‌دیدگی و شکستگی دنده نتوانست به این رقابت‌ها برود. از ابتدا قرار بود من به مسابقات بلغارستان بروم اما شرایط به گونه‌ای شد که با صلاحدید کادر فنی به آسیایی رفتم.

آزادکار وزن ۶۵ کیلوگرم ایران، تصریح کرد: حدود یک ماه سرماخوردگی و تب و لرز داشتم و از پیک آمادگی دور بودم‌. حدود ۲۰ روز مانده به آسیایی کادر فنی صلاح دیدند من به این رقابت‌ها بروم. بنابراین با آمادگی ۵۰ درصد در آسیایی کشتی گرفتم. باید این را هم بگویم من ۲۱ سال سن دارم و قصد دارم تا ۳۰ تا ۳۵ سالگی در کشتی باشم. همیشه قرار نیست از نظر بدنی و روحی ۱۰۰ باشم. قرار نیست همه چیز همیشه خوب باشد. زندگی بالا و پایین دارد و مهم این است بتوانم شرایط را خوب مدیریت کنم و به اهدافم برسم.

وی در پایان گفت: در ۳ ماه اخیر که در اردو هستیم پایم آسیب دید اما پذیرای این شرایط هستم و قطعا کم نمی‌گذارم.