تغییر ساعت کاری ادارات،بانکها و مراکز دولتی از امروز ۱۸ شهریور ۱۴۰۲

میثم لطیفی، رئیس سازمان اداری استخدامی با اشاره به اتمام زمان اجرای مصوبه دولت مبنی بر تغییر ساعت کاری ادارات دولتی گفت: تغییر ساعت کاری ادارات در تابستان به علت مدیریت مصرف برق بود که با همکاری همه کارکنان ادارات و ملت شریف ایران توانستیم فصل گرما را با پایداری بهتر انرژی پشت سر بگذاریم.

او افزود: با عبور از این شرایط ساعت کاری ادارات از شنبه هفته آینده به حالت قبل برمی‌گردد و براساس تصویب نامه هیئت وزیران در زمستان ۱۴۰۰ خواهد بود؛ بنابراین ساعت آغاز به کار ادارات و دستگاه‌های اجرایی ملی مستقر در شهر تهران از هفت تا ۹ صبح به شکل شناور شروع می‌شود.

ادارات واحد‌های استانی و شهرستانی

لطیفی خاطرنشان کرد: در خصوص ادارات واحد‌های استانی و شهرستانی ساعت شروع هفت صبح خواهد بود. در واحد‌های نظامی، انتظامی و امنیتی ساعت شروع به کار ۶:۳۰ صبح و در واحد‌های صنعتی نیز ساعت شروع به کار ۷ صبح خواهد بود.

رئیس سازمان اداری استخدامی گفت: در خصوص دستگاه‌های اجرایی ملی مستقر در تهران به واسطه شناور بودن ساعت شروع به کار از هفت تا ۹ صبح کارمندانی که فرزندان دانش آموز داشته باشند، طبیعتاً مشکلی در این رابطه نخواهند داشت، اما در خصوص واحد‌های استانی و شهرستانی که ساعت کار آن‌ها ۷ صبح است، هم در مصوبه هیئت وزیران تاکید شده که بحث شناوری ساعت کاری بانوان به ویژه والدینی که کودکان کمتر از ۷ سال و مهدکودکی دارند، مساعدت در نظر گرفته شود و همچنین آیین‌نامه سال ۸۹ که در خصوص بحث دورکاری بانوان بود به قوت خود باقی است و دستگاه‌های اجرایی حتما باید مساعدت‌های لازم را داشته باشند.

او افزود: ضمنا ما بندی را در مصوبه هیئت وزیران داشتیم مبنی بر اینکه استانداران این اختیار را دارند که گرمی و سردی هوا و طول روز نسبت به جابجایی ساعت شروع کاری تا سقف یک ساعت را در استان داشته باشند.