شهرخبر

ورزشگاه قایقران انزلی در دست تعمیر است/ نامشخص بودن محل بازی ملوان - پیکان

در حالی که تنها ۱۱ روز تا برگزاری بازی ملوان - پیکان باقی مانده است، ورزشگاه مرحوم سیروس قایقران انزلی امکان میزبانی از این مسابقه را ندارد.

- اخبار ورزشی -

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، هفته پنجم مسابقات فوتبال لیگ برتر باشگاه‌های کشور برای ملوان یک اتفاق جدید به همراه دارد و ملوانی‌ها در حالی باید مقابل پیکان قرار بگیرند که  چمن ورزشگاه شادروان سیروس قایقران بندر انزلی در دست تعمیر و بهسازی است.

طبق برنامه سازمان لیگ این بازی از ساعت 17:45 روز 29 شهریور ماه سال جاری برگزار می‌شود و با توجه به در دسترس نبودن ورزشگاه خانگی، ملوان باید ورزشگاه جایگزین معرفی کند.

سپیدپوشان خزر البته ورزشگاه عضدی رشت را به‌عنوان ورزشگاه میزبان هفته پنجم خود انتخاب کردند؛ با این وجود هنوز مشخص نیست که از سوی نمایندگان سازمان لیگ مورد تأیید قرار بگیرد.

در همین رابطه رامبد رشیدی قائم مقام باشگاه ملوان پیرامون آخرین وضعیت بهسازی چمن ورزشگاه شادروان قایقران انزلی، اظهار داشت: گرمای هوای فصل تابستان خیلی زیاد بود و این موضوع روی چمن تأثیر منفی گذاشت، ضمن اینکه ما در این فصل در انزلی بارش باران داشتیم. این موضوع باعث شد مانند سال گذشته، آب در سطح چمن بماند و شاهد بروز قارچ باشیم.

وی در ادامه افزود: ما برای بهسازی چمن دنبال فرصتی مناسب بودیم که با توجه به وقفه لیگ برتر این فرصت ایجاد شد. با خرید بذر و اجاره دستگاه هوادهی کارهای مرتبط به چمن در حال انجام است، اما برای اینکه چمن رشد مناسبی پیدا کند و برگزاری بازی در آن امکان‌پذیر باشد نیازمند زمان هستیم. این زمان دست افراد یا اشخاص نیست و روند طبیعی آن باید طی شود. براساس پیش‌بینی ما زمانی حدوداً 35 روزه نیاز است.

قائم مقام باشگاه ملوان خاطر نشان کرد: ما برای تغییر محل میزبانی مسابقه هفته پنجم با آقای تارتار سرمربی محترم تیم مشورت داشتیم و ایشان با برگزاری یک مسابقه (بازی پیکان) در ورزشگاهی دیگر موافقت کرد. ضمن اینکه ابتدای فصل سازمان لیگ از باشگاه‌ها خواستار معرفی نام دو ورزشگاه شده بود که ما ورزشگاه عضدی را به‌عنوان ورزشگاه دوم معرفی کردیم.

رشیدی در پاسخ  به این سؤال که آیا ورزشگاه عضدی شرایط لازم از جمله چمن و نور مناسب را برای برگزاری این مسابقه دارد یا خیر، تصریح کرد: این ورزشگاه در فاصله یک سال اخیر نوسازی شده است و چمن خیلی خوبِ طبیعی دارد. البته در مورد نور اطلاعی ندارم و باید مسئولان ورزشگاه درباره آن صحبت کنند.

انتهای پیام/