شهرخبر

رنگرز: مصدوم نداریم، گرایی طبق برنامه سر وزن می‌رسد/ اولویت کشتی فرنگی کسب سهمیه است

سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی تاکید کرد که اولویت تیمش در مسابقات جهانی، کسب سهمیه المپیک ۲۰۲۴ پاریس است و بعد از آن به فکر بازگشت به سکو بعد خواهند بود.

- اخبار ورزشی -

حسن رنگرز در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم درباره دلیل برگزاری اردوی تیم ملی کشتی فرنگی در خارج از کمپ تیم‌های ملی اظهار داشت: باتوجه به آسیب‌شناسی صورت گرفته از فرآیند آماده‌سازی تیم ملی در سال گذشته، به چند نکته رسیدیم. یکی از آنها این بود که برگزاری اردوهای طولانی مدت و یکنواخت بودن شرایط اردویی، به تیم آسیب زده و از نظر انگیزشی بچه‌ها را تحت تأثیر قرار داده است. به همین علت موضوع روحی روانی تیم در درجه اول مدنظر بود، به خصوص در اردوی آخر، که اگر بچه‌ها راهی شهرهای خودشان می‌شدند این احتمال وجود داشت ناخواسته درگیر اتفاقاتی چون بیماری و مشکلات خانوادگی شوند. برای جلوگیری از این آسیب‌ها، با مساعدت هیئت کشتی مازندران، بچه‌ها را به نوشهر آوردیم.

وی ادامه داد: به نظر می‌رسد خروج از فضای خانه کشتی و حضور چند روزه در شهرستان، با توجه به فضایی که برای انجام ورزش‌های آبی و همچنین حضور در جنگل و کوه و در عین حال انجام بخشی از تمرینات، طراحی شده، نشاط و شادابی قابل قبولی برای بچه‌ها ایجاد شده است. انصافاً هیئت کشتی استان مازندران برای تیم ملی سنگ تمام گذاشت و برادر خوبم امید شایگان تمامی امکانات موجود در استان را برای این چند روز صرف تیم ملی فرنگی کرد تا با آمادگی ذهنی و روحی بالا، مهیای شرکت در مسابقات سنگین جهانی شوند. باید از محبت و تلاش هیئت استان قدردانی کنم.

سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی کسب سهمیه‌های المپیک را اولویت اصلی این تیم در بلگراد عنوان کرد و گفت: تمام تمرکز ما معطوف به المپیک است، بنابراین اولویت اصلی برای کشتی فرنگی، کسب سهمیه در صربستان خواهد بود. با توجه به زمان کوتاهی که از پذیرش مسئولیت تا قهرمانی جهان داشتیم تلاش ما این بود که از همه پتانسیل کشتی به بهترین وجه بهره‌برداری شود.

رنگرز یادآور شد: در مسابقات جهانی امسال دو تیم روسیه و بلاروس هم حضور دارند که سال گذشته نبودند. تیم‌های اروپایی نیز با نگاه کسب سهمیه با تدارکات متفاوت در این رقابت‌ها شرکت خواهند کرد، بنابراین مسابقات جهانی پیش از المپیک در بهترین شرایط کیفی ممکن برگزار می‌شود. بعد از کسب سهمیه، نگاه ما بهبود جایگاه تیم ملی فرنگی نسبت به سال گذشته است که در رده چهارم جهان قرار گرفتیم. جایگاهی که نزدیک به 30 امتیاز اختلاف نسبت به تیم سوم و تنها 5 امتیاز اختلاف نسبت به تیم پنجم داشتیم. 5 کشتی‌گیر ما از  رقابت‌ها حذف شدند و متأسفانه نتوانستیم نشان طلا در بلگراد کسب کنیم. این اتفاقات در حالی رقم خورد که کیفیت و کمیت مسابقات سال گذشته با امسال عملاً قابل مقایسه نیست. با این حال تلاش ما این است با همه امکاناتی که فدراسیون مهیا کرده و با توجه به برپایی اردوهای متعدد و استفاده از همه ظرفیت‌ها روی سکوی جهانی قرار بگیریم.

رنگرز گفت: کسب سهمیه المپیک در خلال مسابقات جهانی، در فاصله 10 ماه مانده به المپیک، گام مؤثر و بزرگی برای کسب مدال در رقابت‌های المپیک خواهد بود.

فنی‌ترین فرنگی‌کار جهان در سال‌های 2001 و 2002 درباره شانس‌های تیمش برای کسب مدال در مسابقات جهانی تصریح کرد: از پویا دادمرز در 55 کیلو تا امین میرزازاده در 130 کیلو همه شایستگی ایستادن روی سکوی سه گانه را دارند. از نظر بدنی و آمادگی روحی، شرایط خوبی داریم، آسیب‌دیده جدی نداریم و تمرکز بچه‌ها روی کارشان است. تمرینات پرفشار و سنگینی را پشت سر گذاشتند و چند روز مانده تا اعزام، همه به فکر کسب افتخاری دیگر برای کشتی فرنگی و خوشحال کردن مردم هستند.

سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی در مورد وضعیت وزنی محمدرضا گرایی که امسال فقط در دو مسابقه رنکینگ‌دار آن هم در وزن 72 کیلوگرم کشتی گرفته، گفت: گرایی کاملاً طبق برنامه حرکت می‌کند و مشکلی از نظر وزنی ندارد. طبق برنامه و زمان‌بندی مشخص شده سر وزن خواهد رسید.

رنگرز درباره اینکه چه کشتی‌گیرانی قرار است در مسابقات امیدها و ارتش‌های جهان تیم ملی را همراهی کنند؟ اظهار داشت: بعد از حضور در مسابقات جهانی بلگراد، اسامی دو تیم اعلام خواهد شد.

وی در خاتمه ضمن اشاره به برگزاری آیین اهدای جوایز از سوی دولت گفت: اقدام سرپرست وزارت ورزش برای پرداخت پاداش دو سال گذشته قهرمانان پیش از اعزام تیم‌ها به بازی‌های آسیایی، اقدام ارزشمند و پسندیده‌ای است و قطعاً تأثیر مثبتی روی انگیزه بچه‌ها خواهد داشت.

انتهای پیام/