شهرخبر

کاخ سفید: «جیل بایدن» به کرونا مبتلا شد

کاخ سفید: «جیل بایدن» به کرونا مبتلا شد

کاخ سفید اعلام کرد که «جیل بایدن» همسر رئیس جمهور آمریکا به کرونا مبتلا شده است.

به گزارش مشرق، کاخ سفید روز سه شنبه اعلام کرد که «جیل بایدن» همسر جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا به کرونا مبتلا شده است.

به نوشته وبگاه «یواس‌ای تودی»، «الیزابت آلکساندر» مدیر ارتباطات رسانه‌ای جیل بایدن گفت: «جیل بایدن در حال حاضر فقط علائم خفیف کرونا را دارد. او در "ریوباث بیچ" اقامت خواهد داشت.»

«کارین ژان پیر» سخنگوی کاخ سفید نیز گفت که جو بایدن، پس از مثبت شدن آزمایش جیل بایدن آزمایش کووید را انجام داد و آزمایش او منفی بود.

این اتفاق در حالی رخ داده که بایدن قرار است برای نشست سران گروه «جی-۲۰» روز پنجشنبه به هند سفر کند. هنوز مشخص نیست که بعد از ابتلا به کرونای جیل بایدن، چه پروتکل‌هایی در محوطه کاخ سفید اتخاذ خواهد شد. کاخ سفید هنوز اعلام نکرده که رئیس جمهور در روزهای آینده چه اقدامات احتیاطی بیشتری انجام خواهد داد. جیل بایدن، ۷۲ ساله پیشتر نیز به کرونا مبتلا شده بود.

بر اساس گزارش مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری آمریکا، موارد ابتلا به کووید دوباره در حال افزایش هستند و شمار بستری‌های ناشی از این ویروس در روزهای گذشته ۱۸.۸ درصد افزایش یافته است.

سازمان جهانی بهداشت اخیرا اعلام کرد که دیگر به کروناویروس به عنوان یک بیماری اضطراری نگاه نمی‌کند. با اینحال هشدار داد که ممکن است گونه‌های جدید این بیماری بروز کند بنابراین باید مراقب آن بود و به مرحله مدیریت کووید-۱۹ توجه ویژه‌ای داشت. آمریکا در میان کشورها ثروتمند که به واکسن دسترسی داشتند بالاترین سرانه مرگ و میر را در زمان شیوع این بماری داراست.

«باراک اوباما» رئیس جمهور پیشین آمریکا نیز از جمله افراد سرشناس و سیاستمدار این کشور است که پیشتر به کرونا مبتلا شد.