شهرخبر

مقدسی: ۴۸ ساعت به الله‌مانی فرجه دادم، اما برنگشت/ به دنبال تعامل با فدراسیون فوتبال هستیم

رئیس انجمن فوتبال هفت نفره گفت: سرمربی تیم ملی کنار کشید و فرجه دادم که برگردد، اما این کار را انجام نداد.

- اخبار ورزشی -

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، جواد مقدسی رئیس انجمن فوتبال هفت نفره در نشست خبری که صبح امروز در محل فدراسیون ورزش‌های جانبازان و معلولین برگزار شد، اظهار داشت: انجمن وارد مرحله جدیدی از فعالیت‌ها شده است. محور اصلی فعالیت‌ها اعزام تیم ملی به مسابقات قهرمانی آسیا و اقیانوسیه در آبان ماه و سپس برگزاری مسابقات قهرمانی کشور است. تاکنون دو مرحله اردوی تیم ملی برگزار شده و مرحله سوم از 26 شهریور تا 4 مهر برگزار می‌شود. بعد از آن اردوی متصل به اعزام خواهد بود و تیم نیز 8 آبان به استرالیا اعزام می‌شود.

وی درباره حواشی اخیر پیرامون این تیم و کناره‌گیری امین الله مانی سرمربی تیم گفت: حواشی فوتبال در حال سرایت به فوتبال جانبازان است. چند روز قبل سرمربی قبلی بدون هماهنگی کنار کشید. در واقع استعفایی در کار نبود ، بلکه او کنار کشید. این اتفاق خوبی نیست که یک نفر در یک روز پشت به تیم ملی کشورش کند. همه باید تابع قانون باشند و او تابع قانون نبود. یکی از همکاران او نتوانسته بود مجوز فعالیت را دریافت کند و سرمربی قبلی هم به همین دلیل تیم را رها کرد. در ادامه با تدبیر فدراسیون، علی رعدی سرمربی شد و مربیان هم انتخاب شدند و تیم را در اختیار دارند. تمرینات با کیفیتی برگزار شده و در نهایت 17 نفر برای مرحله سوم دعوت می‌شوند.

وی عنوان کرد: این انتخاب مورد استقبال استان‌ها قرار گرفت و قالب استان‌ها از این موضوع خوشحال شدند. امیدواریم بتوانیم یک کار ماندگار برای این تیم انجام بدهیم.

مقدسی گفت: آن مربی مجوز لازم را کسب نکرد. در کشور مراجع ذی صلاح باید تصمیم بگیرند و همه باید تابع قانون باشد. امیر قلعه‌نویی سرمربی تیم ملی فوتبال زمانی انتخاب شد، یکی از همکارانش را معرفی کرد و برای او مجوز صادر نشد. قلعه‌نویی اجازه داد که کار جلو برود و در ادامه، این مجوز صادر شد، اما در اینجا الله مانی می‌گفت که آن مربی باید باشد که ما عنوان کردیم که تابع قانون هستیم. قانون می‌گوید که استعلام گرفته شود.

وی پیرامون اختلافاتش با الله مانی گفت: حمایت من از الله مانی به این حد بود که او صبح شنبه ترک اردو کرد و پاسخ تلفن ها را نداد. من بلافاصله خودم را رساندم و یکشنبه را نیز فرجه دادم که برگردد، اما این کار را انجام نداد و نهایتاً دوشنبه صبح رعدی را انتخاب کردیم. در واقع 48 ساعت به او فرجه دادم. تنها دلیلش آن جدایی، بحث آن مربی بود و اختلافی وجود نداشت.

مقدسی گفت: هزینه اعزام به مسابقات جهانی اسپانیا هم شخصی نبود و در دوره قبل هم چند ملی‌پوش پشتیبانی کردند. در واقع تیم با حمایت صفر تا صد بازیکنان و ملی‌پوشان به اسپانیا اعزام شد.

رئیس انجمن فوتبال هفت نفره خاطرنشان کرد: بودجه‌ای که به فدراسیون اختصاص پیدا می‌کند، نسبت به شرایط ناچیز است. برای این دوره هم هیچ مشکلی وجود ندارد و بحث کسر بودجه مطرح نیست.

وی گفت: این گلایه وجود دارد که هیچ تناسبی بین هزینه فوتبال باشگاهی با فوتبال ملی ما وجود ندارد. کل هزینه یک تیم ما کمتر از یک هزینه بازیکنان در لیگ برتر است. در فوتبال افراد سالم، صنایع ملی ما اسپانسر تیم‌ها هستند و جای سوال است که چرا برای پشتیبانی از تیم ملی رغبت نشان نمی‌دهند. در واقع پنج هزار میلیارد تومان در یک چرخه دویست نفره وجود دارد و گلایه مندی در آن بخش است.

وی درباره تعامل با مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال گفت: نشستی با قنبرزاده داشتم و او دیدگاه خوب و مثبتی داشتم. همچنین جلسه با نبی برگزار کردم و او نیز قبول دارد. همچنین درخواستی از تاج داشتیم که خوشبختانه بخشی از قانون گذاران در کشور نیز حامی بودند. هنوز نشست با تاج نداشته‌ام، ولی از دفترش دستور مساعدت را گرفته‌ایم. ما درخواست حمایت کردیم. اجازه بدهید جلسه بگذاریم تا ببینیم چگونه باید تعامل کنیم.

وی گفت: به دنبال فعال کردن فوتبال بانوان معلولین هستیم و می‌خواهیم یک اردوی چهارجانبه در این حوزه برگزار کنیم.

مقدسی عنوان کرد: هفده نفر در اردوی تیم ملی هستند که فکر می‌کنم در نهایت چهار نفر خط می‌خورند.

وی با اشاره به اینکه رشته فوتبال هفت نفره در پارالمپیک 2028 برگزار می‌شود، درباره ترک اردوی تیم ملی توسط سه بازیکن گفت: آنها یک تصمیم هیجانی گرفته‌اند که به دلیل ارتباط عاطفی با سرمربی بوده است. کمیته انضباطی تشکیل شده و پس از بررسی رای لازم اعلام می‌شود. فعلاً که با این شرایط در لیست اعزام به استرالیا نخواهند بود.

انتهای پیام/