شهرخبر

نسخه جوان مرسدس‌بنز به زودی عرضه می‌شود

طرحی از طراحی یک SUV جعبه‌ای در پس زمینه نشان داده شد. کالنیوس آن را به عنوان "G کوچک" توصیف و اضافه کرد که کاملاً الکتریکی خواهد بود.
نسخه جوان مرسدس‌بنز به زودی عرضه می‌شود

اولا کالنیوس، مدیر عامل مرسدس‌بنز، گزارش‌هایی مبنی بر ساخت یک کلاس G کوچکتر را تایید کرد. در همین حال که درباره این خودرو صحبت می‌کرد، طرحی از طراحی یک SUV جعبه‌ای در پس زمینه نشان داده شد. کالنیوس آن را به عنوان "G کوچک" توصیف و اضافه کرد که کاملاً الکتریکی خواهد بود.

مدیر اجرایی سوئدی مرسدس، از افشای زمان عرضه G کلاس کوچک به بازار خودداری کرد، اما از آنجایی که در حال حاضر فقط یک طرح وجود دارد، احتمالاً حداقل چند سال دیگر باقی مانده است. اولا کالنیوس اعتراف کرد که این پروژه به آسانی انجام نخواهد شد.

G کلاس کوچک برای رانندگی در جاده و خارج از آن لذت بخش خواهد بود.


روزنامه تجاری آلمانی Handelsblatt اولین منبعی بود که در ماه فوریه در مورد G کلاس کوچکتر گزارش داد. شایعه شده که این خودرو در سال ۲۰۲۶ عرضه شده و بر روی همان پلتفرم MMA، سوار خواهد شد. اگر درست باشد، به این معنی است که G کلاس جمع و جورتر، از پلتفرم بدنه برادر بزرگتر خود اجتناب خواهد کرد.


پلتفرم MMA یک پلت فرم اختصاصی برای خودروی الکتریکی نخواهد بود، به این معنا که برای جا دادن موتور‌های احتراقی هم طراحی شده است. پس امکان عرضه "Little G" با پیشرانه‌های سنتی هم وجود دارد.