شهرخبر

اتوبوس‌های شرکت واحد مستقر در مرزها و خاک عراق چه تعداد است؟

اتوبوس‌های شرکت واحد مستقر در مرزها و خاک عراق چه تعداد است؟

رئیس کارگروه حمل و نقل عمومی کمیته خدمات شهری ستاد مرکزی اربعین حسینی نحوه استقرار اتوبوس‌های شرکت واحد شهر تهران و برخی دیگر از کلانشهرها در خاک عراق و مرزهای کشورمان را تشریح کرد.

- اخبار اجتماعی -

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، مهدی علیزاده با بیان توضیحاتی درباره خدمات‌رسانی و علت استقرار اتوبوس‌های شرکت واحد شهر تهران در خاک عراق اظهار کرد: حسب ابلاغیه ستاد مرکزی حمل و نقل وزارت کشور، مسئولیت حمل زوار و حمل و نقل در کشور عراق به شرکت واحد اتوبوسرانی تهران واگذار شده است، بر این اساس در چهار مرز خسروی، مهران، چذابه و شلمچه وظیفه جابجایی زوار در خاک عراق را بر عهده دارد.

وی افزود: با توجه به‌ ابلاغیه قرارگاه مرکزی تاریخ شروع عملیات نقل و انتقال زوار در کشور عراق 27 مرداد سال 1402 اعلام شد که شرکت واحد اتوبوسرانی با توجه به برنامه‌ریزی‌های انجام داده در مرز خسروی تعداد 125 دستگاه از ناوگان اتوبوسرانی شهرداری کرج، در مرز مهران 30 دستگاه از اتوبوسرانی مشهد مقدس، 30 دستگاه از اتوبوسرانی شهرداری کرج و 190 دستگاه از اتوبوسرانی تهران مستقر شدند که علاوه بر ناوگان فوق، 33 دستگاه دیگر در شهر مهران توسط اتوبوسرانی تهران خدمات‌دهی به زوار در خاک ایران را برعهده دارد.

رئیس کارگروه حمل و نقل عمومی کمیته خدمات شهری ستاد مرکزی اربعین حسینی تصریح کرد: در مرز چذابه تعداد 150 دستگاه توسط شرکت واحد اتوبوسرانی تهران تأمین و تجهیز و مقرر شد، تعداد 75 دستگاه آن در خاک عراق و تعداد 75 دستگاه در خاک ایران فعالیت داشته باشند که با توجه به بحران رخ داده در مرز خسروی و برابر دستور صادره 25 دستگاه از ناوگان فوق به مرز خسروی هدایت شد و بعد از گذشت 72 ساعت مجددا دستور بازگشت ناوگان فوق به مرز چذابه صادر شد.

وی در ادامه گفت: در مرز شلمچه تعداد 75 دستگاه اتوبوس توسط اتوبوسرانی شیراز اعزام شده که در حال برداشت مسافر از شلمچه به شهر بصره است و از دیروز (دوازدهم شهریور) نیز تعداد 150 دستگاه اتوبوس جهت حمل زوار از عمود 662 اختصاص یافت که با توجه به دستور وزیر کشور و ستاد اربعین در صورت تجمع زائرین برداشت مسافر به سمت شهر کوت و یا مرز مهران را انجام خواهند داد.

به گفته مهدی علیزاده، ناوگان اتوبوسرانی تهران در طول مدت زمان استقرار از تاریخ 27 مرداد که زمان شروع فعالیت در خاک عراق بود در مرز مهران، از مرکز زرباطیه به سمت کوت نسبت به برداشت مسافر اقدام کرد، در مرز چذابه 100 دستگاه در خاک ایران در 4 محور تعریفی توسط اتوبوسرانی اهواز خدمات رسانی انجام شد و 50 دستگاه ماشین داخل خاک عراق از چذابه تا العماره برداشت مسافر انجام داد. در مرز خسروی نیز از ابتدای مرز تا حسینیه بغداد به مسافت 175 کیلومتر برداشت مسافر توسط اتوبوسرانی شهرداری کرج انجام شد.

علیزاده خاطرنشان کرد: فعالیت اتوبوسرانی به صورت شبانه‌روزی و برای 3 شیفت کاری هر 8 ساعت برنامه ریزی شده است.

انتهای پیام/