شهرخبر
دوشنبه ۱۳ شهریور ۱۴۰۲ - ۰۹:۳۲

بدعت جدید و خطرناک در تیم ملی که از طارمی شروع شد و به قدوس و سردار رسید.

تیم ملی فوتبال

به گزارش همشهری‌آنلاین، فهرست جدید تیم ملی برای برگزاری ۲بازی دوستانه مقابل بلغارستان و آنگولا، یک غایب بزرگ دارد؛ سردار آزمون. در روزهایی که مهاجم تیم ملی بزرگ‌ترین انتقال این سالیان فوتبال ایران را رقم زده و راهی رم شده، شاهد غیبت او در فهرست تیم ملی هستیم. این اتفاق همزمان شده با شایعاتی که در مورد بی‌میلی سردار برای همراهی با تیم ملی در جام ملت‌های آسیا به گوش می‌رسد. همین نکته هم غیبت آزمون را معنادار و بحث‌برانگیز می‌کند.

آیا سردار واقعا مصدوم است؟

ابتدا گفته می‌شد سردار آزمون مصدوم است و به همین دلیل اردوی شهریور را از دست خواهد داد. با این حال گزارش‌های اولیه در مورد آسیب‌دیدگی سردار نشان می‌داد او پیش از آغاز اردوی تیم ملی سلامتی کاملش را به‌دست می‌آورد. کافی است گزارش رسانه‌های آلمانی در نخستین روزهای مصدومیت آزمون را به یاد بیاوریم. آنها اوایل مرداد خبر داده بودند سردار از آغاز سپتامبر در دسترس خواهد بود. از قضا لیست تیم ملی هم دقیقا روز اول سپتامبر اعلام شد. به علاوه آزمون به تازگی تست‌های پزشکی رم را با موفقیت پشت سر گذاشته است. از سوی دیگر در همین بیانیه فدراسیون هم نام آزمون در کنار اسم مصدوم‌ها دیده نمی‌شود و در بندی دیگر اشاره شده این بازیکن با هماهنگی کادرفنی در اردوی شهریور غایب است. بنابراین فرضیه مصدومیت آزمون را باید کاملا مردود بدانیم.

کی هماهنگ کردید؟

بیانیه فدراسیون با محوریت اسامی دعوت‌شده به اردوی تیم ملی، روز دهم شهریور منتشر شده و در بخشی از آن اشاره شده غیبت سردار با هماهنگی کادرفنی است. این اتفاق در حالی رخ می‌دهد که فدراسیون فوتبال روز پنجم شهریور شایعه غیبت آزمون در جام ملت‌های آسیا را تکذیب کرده بود اما امیر قلعه‌نویی هفتم شهریور در مصاحبه با یک روزنامه ورزشی مدعی شد هیچ اطلاعی از تصمیم سردار ندارد و با او حرف نزده است! در همان روز قلعه‌نویی یک نشست خبری برگزار کرد که بار دیگر در آن شاهد موضع بی‌اطلاعی سرمربی تیم ملی بودیم. حالا پرسش اینجاست که کادرفنی چه زمانی با سردار در این مورد هماهنگ شده و چطور ممکن است امیر، مثلا مکالمه تلفنی‌اش با آزمون را فاش نکرده باشد؟ آیا ما در این داستان شاهد یک پنهان‌کاری مصلحتی هستیم؟ نزدیک به ۱۰روز است شایعه جدایی داوطلبانه آزمون از تیم ملی منتشر شده و این بازیکن هیچ واکنشی به آن نشان نمی‌دهد. حالا هم با این همه ابهام شاهد عدم‌حضور او در اردوی شهریور هستیم. اجازه هست کمی به صداقت بیانیه فدراسیون شک کنیم؟

اپیدمی غیبت داوطلبانه

یک زمان گفته می‌شد بازی برای تیم ملی باید در اولویت محض باشد. گویا اما حالا این موضوع دیگر محلی از اعراب ندارد و شاهد اپیدمی استراحت داوطلبانه و بی‌هزینه ملی‌پوشان هستیم. سنگ بنای این داستان را هم مهدی طارمی با غیبت اختیاری در اردوی تیم ملی گذاشت. او آبان ۹۹و برای بازی دوستانه با بوسنی به میل خودش به ایران نیامد. دراگان اسکوچیچ چیزی نگفت و فدراسیون هم لاپوشانی کرد اما رسانه‌های پرتغالی خبر دادند طارمی به‌دلیل تمرکز بر امور باشگاهی و جا افتادن در ترکیب پورتو چنین تصمیمی گرفته است. فروردین امسال هم سامان قدوس به‌خودش استراحت داد و اکنون بی‌هیچ هزینه‌ای به اردوی شهریور دعوت شده. گویا حالا هم نوبت سردار آزمون است که در این اردو به‌خودش مرخصی بدهد و البته اگر شخصا مایل بود، در اردوهای بعدی کنار تیم ملی باشد!