شهرخبر

امیری: در ۲ جام ملت‌های قبلی بدشانس بودیم و اشتباهات بچه‌گانه داشتیم/ اتحاد در تیم ملی از امکانات مهم‌تر است

از نگاه وحید امیری هافبک ملی‌پوش تیم فوتبال پرسپولیس اتحاد در تیم ملی فوتبال مهم‌تر از امکانات است.

- اخبار ورزشی -

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، وحید امیری در حاشیه تمرین امروز  (یکشنبه) تیم ملی ایران درباره آخرین وضعیت این تیم، پیش از برگزاری بازی تدارکاتی مقابل بلغارستان و آنگولا، اظهار داشت: خدا را شکر که اردوی تیم ملی دوباره شروع شد و بازیکنان همه دوباره دور هم جمع شدند. امیدوارم دوباره شرایط جوری رقم بخورد که دو بازی دوستانه خیلی خوب و توأم با نتیجه خوب داشته باشیم، چون هر چه به مسابقات جام ملت‌ها نزدیک‌تر می‌شویم باید این اعتمادبه‌نفس و آمادگی بیشتر شود.

وی در ادامه افزود: کما اینکه در این چند روزی که از تمرینات گذشته است بچه‌ها با یک انرژی خوب و اعضای کادر فنی تمام تلاش‌شان خود را می‌کنند که بچه‌ها به آمادگی مدنظر برسند و پتانسیلی را که دارند به بهترین شکل نشان بدهند.

بازیکن تیم ملی فوتبال ایران در پاسخ به این سؤال که آیا برگزاری بازی تدارکاتی با آنگولا و بلغارستان می‌تواند به ملی‌پوشان کمک کند یا به رقبای قوی‌تری پیش از جام ملت‌ها نیاز داریم، گفت: در این برهه از زمان ابتدا مهم این است که ما یک بازی دوستانه قوی انجام بدهیم. شما اگر نگاه کنید همین رقبای ما در فیفادی‌های گذشته، حریف دیگر تیم‌های آسیایی مثل قطر هستند. این نشان می‌دهد که حریفان ما حریفان قدرتمندی هستند و ما هم نباید در این مسیر و این زمینه بی‌انصافی کنیم. به نظرم حریفان ما قابل احترام هستند. مهم این است که ما به آن هارمونی و هماهنگی لازم برسیم و بتوانیم ا‌ن‌شاءالله بازی‌ها را با موفقیت پشت سر بگذاریم. مهمترین چیز اتحاد است که باید از جانب همه به تیم ملی انتقال پیدا کند تا اتفاقات خوبی بیفتد.

امیری با پیش‌بینی اینکه آیا تیم ملی بعد از سال‌ها می‌تواند قهرمان جام ملت‌های آسیا شود، تصریح کرد: ما متأسفانه در دو جام ملت‌های قبلی بدشانس بودیم و اشتباهات بچه‌گانه‌ای هم داشتیم وگرنه تیم ملی ایران پتانسیل قهرمانی را دارد کما اینکه تیم‌های آسیایی در چندین سال گذشته سرمایه‌گذاری زیادی روی فوتبال انجام می‌دهند، ولی ما متأسفانه همین اشتباهات منجر به شکست و خارج شدن ما از دور مسابقات شد. در این دوره بازیکنان باتجربه‌مان در اروپا زیاد هستند و کسانی که داخل ایران هستند، تمام تلاش خودشان را می‌کنند. این اتحاد از امکانات مهم‌تر است و می‌تواند در تیم ملی کارهای مهم‌تری انجام بدهد. به نظرم این اتحاد در حال حاضر وجود دارد و امیدوارم از جانب پیشکسوتان، اصحاب رسانه و مردم این انرژی به تیم ملی منتقل شود و این اتفاق (قهرمانی) بیفتد.

انتهای پیام/