شهرخبر

سید هاشم صفی‌الدین: اشغالگری آمریکا در منطقه به زودی پایان می‌یابد

رئیس شورای اجرایی حزب‌الله با اشاره به اینکه آمریکا مانع خروج لبنان از بحران می‌شود و لبنانی‌ها نیازی به نصیحت‌های واشنگتن ندارند تاکید کرد، اشغالگری واشنگتن در منطقه به زودی پایان می‌یابد.

- اخبار بین الملل -

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، سید «هاشم صفی‌الدین» رئیس شورای اجرایی حزب‌الله طی سخنانی به تحرکات مشکوک اخیر آمریکا در لبنان و سفر «آموس هوکشتاین» فرستاده واشنگتن به بیروت اشاره و اعلام کرد، هوکشتاین به جای نصیحت به لبنانی‌ها درباره چگونگی توافق با صندوق بین‌المللی پول و اینکه جهان چگونه می‌تواند لبنان را در سطح اقتصادی بپذیرد، برود و به اربابان آمریکایی خود بگوید که محاصره لبنان را بردارند تا این کشور بتواند مسیر بهبود را آغاز کند.

آمریکا مانع خروج لبنان از بحران می‌شود

سید هاشم صفی الدین افزود، اربابان هوکشتاین (آمریکایی‌ها) همان کسانی هستند که مانع استفاده لبنان از کمک‌های کشورهای دوست همچون ایران و ... در زمینه برق شدند. این آمریکاست که مانع خروج لبنان از بحران می‌شود و این کشور را محاصره کرده است. به هوکشتاین می‌گوییم که لبنان نیازی به نصیحت‌های آمریکا و نظریه پردازی ندارد. آمزیکا اگر راست می‌گوید، حداقل به وعده‌های خود درباره انتقال گاز از مصر به لبنان عمل کند.

وی تصریح کرد، ما همچنان تاکید داریم که هرگز روی آمریکا حساب باز نمی‌کنیم؛ زیرا می‌دانیم این کشور دشمن واقعی لبنان و مردم آن است. جنایت‌های مختلفی که علیه مردم لبنان انجام شد از جمله جنایت کشتار قانا و دیگر جنایت‌ها، همگی با سلاح‌های آمریکا بود و با جنگنده‌ها و موشک‌ها و سلاح‌های آمریکا، مردم لبنان قتل عام شده‌اند و مردم فلسطین هرروز با این سلاح‌ها قتل عام می‌شوند. خدا را شکر می‌کنیم که هرگز روی آمریکا حسابی باز نکردیم و هرگز به این کشور اعتماد نداشته‌ایم. دشمنی آمریکا با لبنان کمتر از دشمنی رژیم صهیونیستی با لبنان نیست و چه بسا بیشتر هم باشد؛ همانطور که در جریان جنگ جولای 2006 دیدیم.

آمریکا هیچ‌کاری به نفع لبنان نمی‌کند

این مقام حزب‌الله خطاب به کسانی که روی آمریکا حساب باز می‌کنند گفت، بدانید که آمریکایی‌ها فقط حرف می‌زنند و هرگز کاری برای لبنان نمی‌کنند. مطمئن باشید که اگر نفت و گاز در دریای لبنان موجود باشد آمریکایی‌ها هر اقدامی می‌کنند تا مانع بهره‌مندی لبنان از این ثروت‌های خود شوند؛ چرا که واشنگتن تصمیم به محاصره کامل لبنان گرفته، همانطور که سوریه و یمن و کل منطقه را از ترس از دست دادن کارت‌های قدرتی که از بیش از صد سال گذشته جمع کرده، محاصره کرده است.

اشغالگری واشنگتن در منطقه به زودی پایان می‌یابد

سید هاشم صفی‌الدین تاکید کرد، اصلی‌ترین عامل مشکلات سوریه امروز آمریکایی‌ها هستند؛ به ویژه اینکه واشنگتن همچنان به سرقت نفت سوریه و محاصره این کشور ادامه داده و مانع سرمایه‌گذاری کشورهای عربی در سوریه می‌شود. اما ما به عنوان فرزندان مقاومت بار دیگر تاکید می‌کنیم که اشغالگری قبیحانه و فشارهای آمریکا بر لبنان و سوریه و فلسطین و کل منطقه به زودی پایان خواهد یافت و ما باید برای ساختن کشور و امت اسلامی خود آماده باشیم.

مقاومت همواره آماده دفاع از لبنان است

رئیس شورای اجرایی حزب‌الله در ادامه گفت، عجیب است که هنوز برخی لبنانی‌ها متاسفانه غرق در وعده‌های سفارتخانه‌ها هستند. امروز هیچ کس در لبنان و منطقه وجود ندارد که بتواند انکار کند به لطف قدرتی که مقاومت از طریق پهپادها و سلاح خود در همکاری و یکپارچگی با ارتش و مقامات لبنانی نشان داد، ما توانستیم حفاری را در منطقه آبی کشورمان آغاز کنیم. چادرهایی که مقاومت در مزارع شبعا به پا کرده و ایستادگی دلیرانه و شجاعانه فرزندان لبنان در این منطقه و کفرشوبا و همه مناطق مرزی در برابر دشمن صهیونیستی بسیار ارزشمند است.

این مقام حزب‌الله تاکید کرد، مقاومتی که لبنان را آزاد کرد و عزت و حاکمیت را به این کشور برگرداند، همچنان آماده دفاع از لبنان در برابر تهدیدات دشمن صهیونیستی است. تا زمانی که تهدیدات رژیم اشغالگر علیه زمین و نفت و گاز و آب و امنیت و ثبات لبنان وجود دارد، مقاومت نیز پابرجا بوده و در آمادگی کامل برای دفاع از لبنان است.

انتهای پیام/