شهرخبر

سفرای ایران و عربستان چه زمانی عازم محل مأموریت خود می‌شوند؟

سفرای ایران و عربستان چه زمانی عازم محل مأموریت خود می‌شوند؟

سفیر ایران در عربستان به احتمال زیاد روز سه شنبه عازم ریاض خواهد شد و سفیر عربستان نیز تا اواخر هفته جاری به تهران می‌آید.

- اخبار بین الملل -

به گزارش خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری تسنیم، روز یکشنبه یک رسانه‌ی کویتی مدعی شد که علیرضا عنایتی، سفیر جمهوری اسلامی ایران در عربستان سعودی بعد از روز اربعین حسینی عازم محل ماموریت خود خواهد شد.

پیگیری‌های خبرنگار تسنیم حاکی از آن است که سفیر ایران در عربستان به احتمال زیاد روز سه‌شنبه 14 شهریور ماه عازم محل ماموریت خود خواهد شد. همچنین عبدالله العنزی، سفیر عربستان سعودی در ایران نیز تا آخر هفته جاری به تهران عزیمت می‌کند.

عنایتی روز شنبه 11 شهریور ماه در آستانه عزیمت به محل ماموریت با حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه کشورمان دیدار و گزارشی از برنامه‌های پیش رو در حوزه روابط فی‌مابین ایران و عربستان ارائه کرد.

وزیر امور خارجه، در این دیدار با تاکید بر توسعه و تعمیق سیاست همسایگی، تحکیم رابطه جمهوری اسلامی ایران و عربستان سعودی را با توجه به فرصت‌های همکاری در حوزه‌های دوجانبه و چند جانبه با اهمیت دانست.

علیرضا عنایتی پیشتر معاون سفارت جمهوری اسلامی ایران در ریاض، سفیر کشورمان در کویت و دستیار وزیر و مدیرکل خلیج فارس بوده است.

انتهای پیام/