شهرخبر

تشکیل کمیته تحقیق در لیبی برای بررسی دیدار «منقوش » با وزیر خارجه اسرائیل

دادستان کل لیبی از تشکیل کمیته تحقیقاتی درباره دیدار محرمانه وزیرامور خارجه برکنار شده این کشور با همتای صهیونیستی‌اش خبر داد.

- اخبار بین الملل -

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، با انتشار خبر دیدار « نجلا منقوش» وزیر امور خارجه دولت موقت وحدت ملی با همتای صهیونیستی خود در ایتالیا، خشم مردم و احزاب سیاسی لیبی برانگیخته شد و به دنبال آن « عبدالحمید دبیبه » نخست وزیر دولت موقت وحدت ملی « نجلا منقوش» را از سکانداری وزارت خارجه لیبی برکنار کرد.

نمایندگان پارلمان لیبی هفته گذشته با برگزاری نشست اضطراری در شهر بنغازی ( شرق لیبی) جنبه‌های مختلف دیدار منقوش با « الی کوهن » وزیر امور خارجه رژیم صهیونیستی را بررسی کردند و از دادستان لیبی خواستند کمیته تحقیقاتی در این رابطه تشکیل دهد.

دادستان کل لیبی اعلام کرد:  به منظور بررسی دیدار « نجلا منقوش » وزیر خارجه برکنار شده لیبی با «الی کوهن» وزیر خارجه اسرائیل ( رژیم صهیونیستی ) کمیته تحقیقاتی تشکیل شد.

این دادستانی در صحفه رسمی خود در فضای مجازی «فیسبوک » تصریح کرد: این دیدار مخالف قانون تحریم اسرائیل بود و دادستانی مدارکی در این رابطه دریافت کرده‌ است لذا دادستان کل کشور دستور تشکیل کمیته تحقیقاتی را صادر کرد تا میزان خسارتی که به منافع لیبی وارد شده بررسی کند.

به گزارش شبکه تلویزیونی الجزیره، در بیانیه دادستانی کل لیبی آمده‌ است: کمیته تحقیقاتی ماموریت دارد مدارک لازم را برای بازجویی از افراد احضار شده جمع آوری کند و سخنان آنان را بشنود تا ابعاد دیدار منقوش و کوهن روشن شود.

براساس ماده 62 قانون مصوب 1957 لیبی، هر شخص حقیقی یا حقوقی که با نهادها و سازمان‌های رژیم صهیونیستی ارتباط برقرار کند یا با افرادی که تابعیت اسرائیلی دارند، تماس داشته باشد، به مجازات 3 تا 10 سال زندان و پرداخت جریمه مالی محکوم خواهد شد.

انتهای پیام/