شهرخبر

زائران اربعین موقع برگشت از مرزها این نکات را جدی بگیرند

زائران اربعین موقع برگشت از مرزها این نکات را جدی بگیرند

ایسنا نوشت: معاون اجتماعی و فرهنگ ترافیک پلیس راهور فراجا توصیه‌هایی را برای بازگشت ایمن آن دسته از زائرانی که با خودرو به راهپیمایی اربعین رفته بودند، ارائه کرد.

سرهنگ سیروس حسن زاده، با اشاره به شروع موج بازگشت ازسفرهای اربعین گفت: برابر آمارها اکثریت زائران اربعین به شکل زمینی به مرزهای کشور رفته و از آنجا برای زیارت عتبات وارد کشور عراق شده‌اند. لازم است این افراد و به خصوص رانندگان در هنگام بازگشت نیز یکسری نکات را رعایت کنند.

وی با بیان اینکه از ابتدای ماه صفر سفرهای اربعین حسینی شروع شده و اکنون به اوج خود رسیده است، گفت: از طرف دیگر نیز موج بازگشت زائران شروع شده است. در همین راستا نیز لازم است زائران عزیز اربعین حسینی که چند روزی در کشور عراق حضور داشتند حتماً در هنگام ورود به کشور در مرزها استراحت لازم را داشته باشند و سپس اقدام به رانندگی کنند.

حسن زاده با اشاره به علل عمده تصادفات جاده‌ای گفت: ۸۲ درصد تصادفات ناشی از سرعت و سبقت غیر مجاز، عدم توجه به جلو و خستگی و خواب آلودگی در حین رانندگی است. در همین راستا نیز توصیه اکیدا ما این است که رانندگان از رانندگی با سرعت غیرمجاز پرهیز کنند. به هیچ عنوان در محل‌های غیرمجاز سبقت نگیرند و در مسیرهای دو طرفه نیز تجاوز به چپ نداشته باشند. همچنین حتما و حتما به ازای دست کم هر دو ساعت رانندگی، ۱۵دقیقه استراحت کرده و سپس به مسیر خود ادامه دهند.

به گفته معاون اجتماعی و فرهنگ ترافیک پلیس راهور فراجا، دقت، تمرکز و رعایت مقررات راهنمایی و رانندگی و همچنین بستن کمربند ایمنی از سوی تمامی سرنشینان خودرو، شرط لازم و بدیهی برای انجام سفر ایمن و پیشگیری از تصادفات است.