شهرخبر

اتحاد پرسپولیس و استقلال علیه سپاهان/ تیم‌های پایتخت به دنبال کسر امتیاز از زردپوشان

اتحاد پرسپولیس و استقلال علیه سپاهان/ تیم‌های پایتخت به دنبال کسر امتیاز از زردپوشان

پس از شکست مقابل سپاهان در استادیوم نقش جهان، باشگاه استقلال اعلام کرد که به دلیل عدم رعایت قوانین نقل و انتقالاتی از سپاهان شکایت کرده است. شکایت استقلال از آن جهت اهمیت داشت که پیش از این مهدی تاج اعلام کرده بود در صورت شکایت و احراز آن در موارد نقل و انتقالاتی، نتیجه بازیهای تیم محکوم به سه هیچ تغییر می‌کند.

حالا و با اعلام رضا درویش، پرسپولیس نیز به استقلال پیوسته و خواستار تغییر نتایج تیم صدرنشین لیگ برتر است. آنطور که مدیرعامل پرسپولیس در پاسخ به سوالی پیرامون که آنها مصّر است تا این پرونده را به سرانجام برساند، گفت: ما نه، فدراسیون و کمیته انضباطی باید مصّر باشند.

وی در ادامه توضیح داد: من این موارد را نمیدانم اما قانونگذار روزی که قانون را گذاشت، این را عنوان کرد که اگر مواردی رعایت نشود یا تیمی رعایت نکند، مصّرا گفتند سه هیچ.

درویش با اشاره به موارد اتهامی به سپاهان گفت: علی الظاهر چند قرارداد آنها نرمال نیست و این چیزی است که فدراسیون و سازمان لیگ اعلام کرد.

مدیرعامل پرسپولیس همچنین نکته جدیدی را عنوان کرد که احتمالا در موارد شکایت پرسپولیس باشد: گفتند حداکثر افزایش قرارداد می‌تواند ۲۵ درصد باشد و حالا اگر افشا شود ۱۲۵ درصد بوده، طبق مصوبه خودشان، باید نتایج بازی‌ها تغییر کند.

حالا باید دید در حالی که سپاهان ۱۲ امتیاز از چهار بازی ابتدایی کسب کرده و البته به شدت در معرض شایعات نقل و انتقالاتی است، چه واکنشی به این موضوع خواهد داشت.

همچنین باتوجه به تعطیلی لیگ برتر، احتمالا تکلیف این پرونده تا شروع دوباره مسابقات روشن خواهد شد.