شهرخبر

ضرر شرکت‌های آلمانی به علت دور شدن از واردات گاز روسیه

ضرر شرکت‌های آلمانی به علت دور شدن از واردات گاز روسیه

بر اساس نظرسنجی اتاق بازرگانی و صنعت آلمان (DIHK) بیش از نیمی از شرکت‌های این کشور معتقدند که گذار به سمت انرژی‌های تجدیدپذیر و دور شدن از گاز روسیه به تجارت آنها آسیب رسانده است.

- اخبار اقتصادی -

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از راشاتودی، بر اساس نظرسنجی اتاق بازرگانی و صنعت آلمان (DIHK) بیش از نیمی از شرکت‌های این کشور معتقدند که گذار به سمت انرژی‌های تجدیدپذیر و دور شدن از گاز روسیه به تجارت آنها آسیب رسانده است.

این نظرسنجی که تحت عنوان "فشارسنج گذار انرژی" در روز سه شنبه منتشر شد، نشان می‌دهد که در مقیاس منفی 100 ("بسیار منفی") تا به علاوه 100 ("بسیار مثبت")، مقدار فشارسنج 27- است که بدترین نتیجه از زمان راه اندازی این نظرسنجی در سال 2012 محسوب می‌شود.

آخیم درکس، معاون اتاق بازرگانی و صنعت آلمان در این گزارش گفت: اعتماد بخش تجارت آلمان به سیاست انرژی در حال حاضر به پایین ترین حد رسیده است. نگرانی آنها در مورد رقابت خود هرگز بیشتر از این نبوده است.

این تحقیق همچنین نشان داد که تعداد شرکت‌هایی که قصد خروج از این کشور را دارند در حال افزایش است.

تقریباً یک سوم شرکت‌های صنعتی آلمان قصد دارند تولید خود را به خارج از این کشور منتقل کنند یا آن را در داخل کاهش دهند که دو برابر رقم 16 درصد ثبت شده در سال گذشته است.

در این میان، 5.2 درصد قبلاً اقداماتی را برای جابجایی یا کاهش تولید انجام داده‌اند، 10.5 درصد در حال انجام این اقدامات و 16 درصد نیز برنامه‌هایی را در دست اجرا دارند.

درکس در ادامه افزود: با توجه به اهمیت زیاد بخش صنعت آلمان به عنوان محلی برای تجارت، این ارقام هشدار دهنده هستند.

وی خاطرنشان کرد که بسیاری از شرکت های آلمانی به شدت نگران عرضه ناکافی انرژی، حتی در میان مدت و بلند مدت هستند.

در این گزارش، اتاق بازرگانی و صنعت آلمان از بیش از 3500 شرکت از همه بخش ها و مناطق در آلمان نظرسنجی کرده است.

انتهای پیام/