شهرخبر

بی‌اعتمادی روزافزون شهروندان آلمانی به رسانه‌ها و عرصه سیاسی

بی‌اعتمادی روزافزون شهروندان آلمانی به رسانه‌ها و عرصه سیاسی

نتایج یک بررسی نشان می‌دهد که اعتماد شهروندان آلمانی به رسانه‌های جمعی و عرصه سیاسی به شدت کاهش پیدا کرده است.

- اخبار بین الملل -

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از ان تی وی آلمان، نتایج یک بررسی نشان می دهد پوپولیسم و ​​اعتقاد به توطئه در آلمان در بین مردم در حال گسترش است. بنابراین از هر چهار آلمانی یک نفر بر این عقیده است که سیاست توسط "قدرت های مخفی" کنترل می شود. طبق مطالعه دانشگاه هوهنهایم، یک پنجم شهروندان آلمانی نیز معتقدند که رسانه های جمعی به طور سیستماتیک به آنها دروغ می گویند.

"فرانک برتشنایدر"، دانشمند ارتباطات آلمان با اشاره به خلاصه‌ای از نتایج این نظرسنجی، گفت: به طور کلی، یک سوم از آلمانی‌ها دیدگاه راست‌گرایانه پوپولیستی جهان را در یک مفهوم گسترده‌تر دارند. تقریباً از هر شش نفر یک نفر (16 درصد) نیز بر این عقیده است که کشور اکنون بیشتر شبیه یک دیکتاتوری است تا یک دموکراسی. موسسه تحقیقاتی فورسا برای انجام این بررسی در ژوئیه 2023 از طرف دانشگاه هوهنهایم با مجموع 4024 نفر صاحب گذرنامه آلمانی مصاحبه کرد.

به گفته اشنایدر بین سال های 2022 تا 2023، رضایت از عملکرد دموکراسی ده درصد در بین شهروندان کاهش یافت و اعتماد به دولت فدرال بین سال‌های 2022 تا 2023 بیش از هر نهاد دیگری کاهش یافت.

برتشنایدر در توضیح روند این نتایج مشاهده شده گفت: وقتی ناامیدی و این نارضایتی قوت می گیرد افراد به دنبال مقصر هستند و جهان و حقایق خود را با هم می پیچانند.

انتهای پیام/